İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

14 Mayıs 2013 Salı

Lc Waikiki'den Moda Tasarım Yarışması


LC Waikiki, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini ve yeni mezunlarını "Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması"na davet ediyor. 16 Nisan 2013 tarihinde online başvuruların başladığı yarışmada katılımcılar, LC Waikiki'nin belirlediği ürün kategorileri arasından seçtiği ürün üzerinde yeni bir "detay" tasarlayarak (nakış, desen, işleme vb) yarışmaya başvurabilecek. 

"Yenilik Sensin" isimli, bu yıl ilki gerçekleşecek olan yarışmanın konusu: Detayda Moda. 

LC Waikiki, her yıl farklı bir tema ile düzenleyeceği "Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması" sayesinde 30 yaşını aşmamış olan Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine ve mezunlarına hayal gücünün kapılarını aralıyor. 

Aralarında Moda Tasarımcısı ve Yarışma Koordinatörü Özgür Masur, Stil Danışmanı Deniz Marşan, Moda Tasarımcısı Elif Cığızoğlu, LC Waikiki Moda Danışmanı ve Yarışma Koordinatörü Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Yeşim Bağrışen gibi moda dünyasına yön veren isimlerin bulunduğu özel jüri tarafından oylanacak tasarımlar sonucunda finale kalan 10 tasarım, LC Waikiki tarafından üretilecek ve bu tasarımlar 25 Haziran 2013'te gerçekleşecek özel bir ödül töreni ile sergilenecek. 

Birinciye 10.000 TL 


Kazanan 3 tasarımın açıklanacağı ödül töreninde, kazanan tasarımların sahipleri para ile ödüllendirilecek. Birincinin10.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmada ikinci olan tasarımın sahibi 7.500 TL ve üçüncü olan tasarımın sahibi 5.000 TL, sosyal medya birincisi ise Ipad Mini kazanacak. 

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin ve mezunlarının 21 Mayıs 2013 tarihine kadar www.yeniliksensin.com adresinden başvurabileceği "Detayda Moda" temalı "Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması"nda jüri seçimini yaparken; tasarımların yenilik yaratma ve özgünlük düzeyi, uygulanabilirliği ve giyilebilirliği, malzeme seçiminin detayla ilişkilendirilmesindeki yenilik, detayın tasarımla uyumu gibi kriterleri göz önünde bulunduracak.

Missoni’nin Kurucusu Hayatını Kaybetti

İtalya'nın önde gelen moda evlerinden Missoni'nin kurucularından Ottavio Missoni 92 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

1948 Yılında sporcu olarak katıldığı olimpiyat oyunlarının ardından yün eşofman tasarımına el atan Ottavio Missoni, 1953 yılında efsane marka Missoni'yi kurmuştu. 

13 Mayıs 2013 Pazartesi

Genç Tasarımcılardan Mavi'ye Özel Koleksiyon

Mavi, aksesuar kategorisinde hayata geçirdiği sürpriz işbirliğiyle yepyeni bir koleksiyona daha imza attı. Başarılı genç tasarımcı markaları Rumisu, Didem'in İzi, Minush ve Kiki's Design'ın Mavi için hazırladığı özel koleksiyonda kolye, bileklik, çanta, heybe, cüzdan, tişört ve şalların bulunduğu 29 tasarım yer alıyor. 

Rumisu loves Mavi 

Deniz Yeğin ve Pınar Yeğin kardeşler tarafından yaratılan Rumisu markasının Mavi için haırladığı koleksiyon, 3 farklı kanvas çanta, 3 şal ve 1 tişörtten oluşuyor. 


Didem'in İzi loves Mavi 

Didem'in İzi markasının yaratıcısı Didem Aras'ın Mavi için hazırladığı koleksiyonda kurukafa ve kedi tasarımlarının yanı sıra "Vay vay vay" ve "Çok mu çok güzelim" sloganlı kolyeler dikkati çekiyor. 9 kolye ve 4 bileklikten oluşan rengarenk aksesuarlar neon renkleriyle dikkat çekiyor.

Minush loves Mavi 

Minush markasının yaratıcısı Mine Atalar, koleksiyon için tasarladığı kedi ve köpek figürlü 2 çanta ve 2 heybe ile özellikle hayvanseverlerin ilgi odağı olacağa benziyor. Tasarımcının "Back to the nature" (doğaya dönüş) konseptiyle yarattığı parçalar fonksiyonellikleriyle Mavi kadınının hayatını da kolaylaştırmayı hedefliyor. 

Kiki's Design loves Mavi 

Founta Günem Şerifoğlu'nun yarattığı Kiki's Design, bu özel koleksiyonda seyahat ve para konseptli 1 çanta ve 4 cüzdan ile yer alıyor.
H&M’den Anlamlı Resim Yarışması

H&M çocuklara paylaşmayı hatırlatarak, hem kendilerine hem de doğaya katkı sağladıkları konusunda çocukları bilinçlendirmek için, "Paylaştıkça Koruyorum" temalı resim yarışması ile ilköğretim öğrencilerine yeteneklerini sergileme imkanı sunuyor. 

Doğayı korumak deyince akla ilk gelen tedbirler ışıkları kapatmak, daha az kağıt tüketmek gibi şeyler olsa da sahip olduğumuz kıyafetleri paylaşmak da önemli tedbirlerden biri. Bu bağlamda karşımızdakini mutlu etmenin yanında çevreyi de korumuş oluyoruz. H&M olarak "Paylaştıkça Koruyorum" temalı resim yarışması ile çocuklara hem paylaşmayı hatırlatmak hem de paylaşarak kendilerine ve tüm insanlığa ne kadar büyük bir katkı sağladıklarını gösterebilmeyi hedefliyor. 

6-10 yaş aralığı ve 11-14 yaş aralığındaki ilköğretim öğrencilerine yönelik tasarlanan "Paylaştıkça Koruyorum" temalı resim yarışmasına başvurular başladı. İstanbul, Ankara ve Gaziantep İl Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan okulların öğrencilerinin katılabileceği yarışmada Küratör Marcus Graf, Pedagog Sevil Yavuz ve Artgalerim'in sahibi Özlem Alıcı'nın aralarında bulunduğu jüri tarafından her il genelinde 1. 2. ve 3. ler belirlenecektir. 

Her iki gruptaki Birinciye H&M' den 1. 000 TL hediye çeki ve 1 adet Tablet Bilgisayar, İkinciye H&M' den 500 TL hediye çeki ve 1 adet notebook ve Üçüncüye H&M' den 250 TL Hediye çeki ve 1 adet Bisiklet ödülü verilecek. 

Resim yarışmasına katılmak isteyen minik ressamlar, resimlerini 15 Mayıs'a kadar PK. 81 Teşvikiye adresine gönderebilirler. Yarışmanın detayları ve katılım koşulları için www.hm.com/tr/ adresini ve http://paylastikcakoruyorum.tumblr.com/ Tumblr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç