İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

16 Mart 2013 Cumartesi

Yaz Trendi HOLOGRAMModa haftalarında hızlıca bulaşan bu trend, ünlü moda tasarımcıları tarafından kısa süre de çanta, ayakkabı ve aksesuarda da kullanılır hale geldi. Bu fütüristik modanın başını çeken isimler ise; Bluemarin, Burberry, Hugo Boss, Hussein Chalayan, Stella McCartney, Jonathan Saunders, Proenza Schouler ve daha nicesi…
Göze batan trendlerden biri haline gelen Hologramlar,  size “uzaydan fırlamış insanlar” izlenimini verebilir. Fakat kısa sürede bu trende alışsanız, hatta gardrobunuza bulaştırsanız iyi olur. Çünkü bu trendi artık daha da sık göreceksiniz!

Hologram Trendi: Nasıl Giyilir?

Eğer hologramı kullanıp kullanmamakta kararsız kalıyorsanız çok iddialı olmayın. Hologramı aksesuarlarınıza yansıtın. Böylece hem gözalıcı hem de çok fazla göze batmamış olursunuz. Topuklu bir hologram ya da mini bir cüzdan hatta belki de şık bir hologram clutchla tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz.
Hologramları kullanırken genellikle tercihinizi tek renklerden yana kullanın. Sadece siyah ya da sadece beyaz gibi… Bu tüm dikkatleri holograma çekmenizi ve trend hatası yapmamanızı sağlayacaktır.

15 Mart 2013 Cuma

Özlem Süer Suadiye MağazasıTürk moda tasarımcısı Özlem Süer, yeni mağazasını Suadiyede açtı. Nişantaşından sonra  Anadolu yakasını tercih eden tasarımcı, moda meraklılarını yeni mağazasına bekliyor. Kişiye özel tasarımları moda meraklılarıyla buluşturun Süer’in yeni mağazasında ünlü tasarımcının hazır giyim koleksiyonları, kırmızı halı ve davet koleksiyonları ayrıca aksesuarları bulunuyor.

Özlem Süer Suadiye Mağazası Adresi:

Özlem Süer Suadiye 
Adres: Bağdat Cad. Plaj Yolu Sok. No:12 Suadiye/İstanbul 
Telefon: 0 (216) 445 90 43

Ayakkabıları Nasıl Saklamalıyız?


Ayakkabıların şekillerini kaybetmemeleri için, içlerine ya kalıp ya da yumuşak bez veya kağıt konulmalıdır.
- Yüzleri çatlamış ayakkabılar, üstlerine badem ya da hint yağı sürülüp kalıba geçirildikten sonra su buharına tutulmalıdır.
- Süet ayakkabılardaki lekelerince zımpara kağıdı ile ovularak çıkarılır.
- Ayakkabıların üstünde zamanla meydana gelen küf ve rutubet lekeleri gliserin sürülüp, silinerek çıkarılabilir.
- Ayakkabıların su geçirmesini önlemek için tabanına bir kaç gün keten yağı sürülmelidir.
Islak ayakkabılar kalorifer yanında kurutulursa büzülüp küçülürler.
- Deri çizme ve ayakkabılarınızı eşit miktarda elma sirkesi ve su karışımı ile silin. İlk günkü gibi pırıl pırıl olurlar.
- Kahverengi ayakkabıyı siyaha çevirmek istiyorsanız; önce deriyi çiğ bir patatesle iyice ovaladıktan sonra siyaha boyayın ve cilalayın.
- Ayakkabınız su alıyorsa sun alan kenarlarına gliserin sürün.
Ayakkabı ve çizmelerinizin tozunu silip cilaladıktan sonra gazete kağıdı ile iyice parlatın, pırıl pırıl olurlar.
- Spor ayakkabılarınızı otomatik makinede düşük sıcaklıkta yıkayın. Pırıl pırıl olurlar.
- Spor ayakkabıların üzerindeki lekeleri çıkarmak için, bir bezi süte batırın, bununla bez ayakkabınızın üzerindeki lekeleri silin.
- Deri ayakkabılarınızı, muz kabuğunun iç kısmıyla silin. Sonra yumuşak bir bezle ovalayın. Pırıl pırıl olacaklar.
- Rugan ayakkabıların çatlamaması için daima ılık bir yerde saklayın. Temizliği için badem yağı kullanılmalıdır. Ayrıca rugan ayakkabıları, arada sırada su buharına tutmak ve soğan sürerek parlatmak da ayakkabınızın uzun ömürlü olmasını sağlar.
- Yağışlı havalarda açık renk deri ayakkabılarla sokağa çıkarken tabanlarına bir miktar zeytinyağı sürerseniz su almaz. Dolayısı ile nahoş lekeler ortaya çıkmaz.
- Bol ayakkabılar, çorapların kaçmasına ve nasırlara sebep olur. Halbuki bununda çaresi vardır. Ayakkabı derisinin topuk kısmını ara sıra bir mum parçası ile ovun. Göreceksiniz bu dertlerin hepsi kaybolacak.

DKaprol Mağazası Bağdat Caddesi’nde


“Haute Couture” markası olan DKaprol, ilk mağazasını Bağdat Caddesi’nde açtı. Küpe, kolye, bileklik, yüzük, broş, çanta ve aksesuar çeşitleriyle hizmet vermeye başlayan DKaprol, Türkiye’nin ilk takı tasarım defilesi ile adından sıkça söz ettirmişti.

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç