İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

14 Mayıs 2013 Salı

Lc Waikiki'den Moda Tasarım Yarışması


LC Waikiki, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini ve yeni mezunlarını "Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması"na davet ediyor. 16 Nisan 2013 tarihinde online başvuruların başladığı yarışmada katılımcılar, LC Waikiki'nin belirlediği ürün kategorileri arasından seçtiği ürün üzerinde yeni bir "detay" tasarlayarak (nakış, desen, işleme vb) yarışmaya başvurabilecek. 

"Yenilik Sensin" isimli, bu yıl ilki gerçekleşecek olan yarışmanın konusu: Detayda Moda. 

LC Waikiki, her yıl farklı bir tema ile düzenleyeceği "Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması" sayesinde 30 yaşını aşmamış olan Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine ve mezunlarına hayal gücünün kapılarını aralıyor. 

Aralarında Moda Tasarımcısı ve Yarışma Koordinatörü Özgür Masur, Stil Danışmanı Deniz Marşan, Moda Tasarımcısı Elif Cığızoğlu, LC Waikiki Moda Danışmanı ve Yarışma Koordinatörü Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Yeşim Bağrışen gibi moda dünyasına yön veren isimlerin bulunduğu özel jüri tarafından oylanacak tasarımlar sonucunda finale kalan 10 tasarım, LC Waikiki tarafından üretilecek ve bu tasarımlar 25 Haziran 2013'te gerçekleşecek özel bir ödül töreni ile sergilenecek. 

Birinciye 10.000 TL 


Kazanan 3 tasarımın açıklanacağı ödül töreninde, kazanan tasarımların sahipleri para ile ödüllendirilecek. Birincinin10.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmada ikinci olan tasarımın sahibi 7.500 TL ve üçüncü olan tasarımın sahibi 5.000 TL, sosyal medya birincisi ise Ipad Mini kazanacak. 

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin ve mezunlarının 21 Mayıs 2013 tarihine kadar www.yeniliksensin.com adresinden başvurabileceği "Detayda Moda" temalı "Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması"nda jüri seçimini yaparken; tasarımların yenilik yaratma ve özgünlük düzeyi, uygulanabilirliği ve giyilebilirliği, malzeme seçiminin detayla ilişkilendirilmesindeki yenilik, detayın tasarımla uyumu gibi kriterleri göz önünde bulunduracak.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç