İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

24 Mart 2012 Cumartesi

Penti 'den Aile İçi Şiddete Karşı Özel Koleksiyon

Penti, Türkiye’nin 8 ünlü ismiyle bir araya gelerek her biri kendi alanında çok konuşulan isimlere özel çorap tasarlattı. Ayşe Arman, Berna Laçin, Çağatay Ulusoy, Erdil Yaşaroğlu, Kenan Doğulu, Özlem Süer, Pelin Karahan, Şebnem Bozoklu’nun tasarladığı, ünlülerin zevklerini yansıtan çorapların satışından elde edilen gelirle aile içi şiddete maruz kalan kadınlara destek sağlıyor. Farkındalık yaratmak, katkıda bulunmak ve aile içi şiddete kendince dur demek isteyenler atın aldıkları çoraplarla “Hürriyet Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı”na bağışta bulunmuş oluyor. Ünlülerin tasarımlarını taşıyan çoraplar Penti mağazalarında 15.99 TL’den satışa sunuluyor.

Çok konuşulacak tasarımlar… Anlamlı mesajlarla “Aile İçi Şiddete Son”…
Her bir ünlü, kendi düşüncelerini, zevklerini yansıttığı tasarımları ve mesajlarıyla projeye destek veriyor. Eğlenceyi, sevgiyi, duyguları ve kadına şiddeti ön plana çıkaran tasarımlar kadar ünlülerin konuyla ilgili verdiği mesajlar da bir o kadar çarpıcı ve özel…

Ayşe Arman:

Can Yücel, memeleri çıkan kızına, “Güle güle kullan” demiş. Bundan daha güzel bir laf, bir temenni düşünemiyorum. Herkesin bedenini “güle güle” kullanması dileğiyle. “Güle güle” sevişin. Suçluluk duymadan sevişin…


Berna Laçin:
Severken ve sevilirken “Şans Yoncanız” sizinle olsunÇağatay Ulusoy: İnsan olabilmek için... Erkek olmanın kadına el kaldırmak değil, elinden tutmak olduğunu anlatabilmek için...
Başta anneme, gelecekteki eşime, sokakta yanıma gelip sarılan teyzelere, bugünün genç kızları yarının anneleri olacak sevenlerime, kısacası etrafımızdaki tüm kadınlara olan minnetimi gösterebilmek; borcumu biraz olsun ödeyebilmek için…
Aile içi şiddet her ne kadar tüm aile bireylerinin mağduriyetini kapsasa da, mağdurların çoğunluğunu kadınlar oluşturduğu için biraz daha buna ağırlık vermek istedim…
Bu kampanya doğrultusunda elde edilecek gelirle yeni sığınma evleri oluşturulabilir,acil yardım hattına destek sağlanabilir ve belki bir çocuğun minicik bedeni, psikolojisi iyileştirilip; kendine olan güvenini, özsaygısını kaybetmekle karşı karşıya olan bir kadının elinden tutulabilir…
Ve biz belki o zaman insan oluruz…


Erdil Yaşaroğlu:
“Bu çorabı giydiğin zaman güzel ve esprili bacaklara sahip olacaksın. Tüm geliri Aile İçi Şiddet Hattı'na aktarılacağı için, bu önemli konuda çözümün parçası olmaya da katkıda bulunmuş olacaksın. Herkes bu güzel, esprili ve duyarlı kıza bayılacak... Ammaaan sen bana bakma. Çorabı alıp destek olduğun için sevindim, saçmalıyorum işte …”


Kenan Doğulu:
Bugün uyandığında dünya için, toplum için ne yaptım diye düşünme. Bu çorabı giydin ya, sessiz kalmadın, çorbada tuzun var artık. Sesini duyuramayan binlerce mağdur kadının yalnız olmadığını hissettirdin. Kadına uzanan ellere bir küçük tokat da sen attın. Hem de sadece ufak bir hareketle. Tabii her zaman daha fazlasını yapabilirsin unutma.

Kadınlar kutsaldır ve en yüce varlık anneler sevdikçe, sevildikçe daha güzel ve barışçıl insanlar getirecekler bu hayata.

Çorabını güle güle giy. Dilerim her giyişinde sende ve çevrende tatlı bir tebessüm uyandırır...

Özlem Süer:
Mevlana Celaleddin Rumi’nin dizelerinden…

Sevgide güneş gibi ol,
Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,

Hataları örtmede gece gibi ol,
Tevazuda toprak gibi ol,

Öfkede ölü gibi ol,
Her ne olursan ol

Ya olduğun gibi görün,
Ya da göründüğün gibi ol

Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz
Şu tertemiz tarlaya başka bir tohum ekmeyiz biz…


Pelin Karahan: Sizler için çok severek yaptığım bu “tatlı” tasarımı umarım beğenirsiniz. Bu çorabı giydiğiniz her yeni gün hayatınızda yepyeni tatlarla tanışmanız dileğiyle.
Şebnem Bozoklu:
" İki çizgi çek. Kendin ve güvenin için! "
 

Aile İçi Şiddet’e bu çoraplardan alarak destek verin

Aile içi şiddet, Türkiye’nin önde gelen sorunlarından biri. Hürriyet Gazetesi bu konuya dikkat çekmek ve çözümüne katkıda bulunabilmek için 2004 yılından bu yana “Aile İçi Şiddete Son” kampanyası yürütüyor. 2007 yılından bu yana da şiddet mağdurlarına hukuki, psikolojik ve güvenlikle ilgili destek sağlayan, Türkiye'nin ilk ve tek 7 gün 24 saat açık “Acil Yardım Hattı”nı işletiyor.

Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’nın kullanma bilincinin artırılması ve sürdürülebilirliği için yapılan çalışmalara, Penti olarak biz de ürünlerimizle katkıda bulunuyoruz. Bu amaçla oluşturduğumuz ve geleneksel hale gelen bu özel koleksiyonumuza, bu yıl 8 ünlü isim tasarımlarıyla destek veriyor.

Ayşe Arman, Berna Laçin, Çağatay Ulusoy, Erdil Yaşaroğlu, Kenan Doğulu, Özlem Süer, Pelin Karahan, Şebnem Bozoklu’nun sizler için tasarladığı bu özel çoraplardan alarak, şiddet gören kadınlara destek verin.

22 Mart 2012 Perşembe

21 Mart 2012 Çarşamba

20 Mart 2012 Salı

STEFANEL 2012 İlkbahar/yaz Koleksiyonu
GÖZÜMÜZ KAMAŞTI
Geçtiğimiz sezonda çok popüler olan neon renkler, bu yaz da çok moda! Peki, bu iddialı renkleri nasıl kombinleyeceksiniz? Bizce bu çantalar tek başına bile göz kamaştırıcı. Bu nedenle neon renkleri siyah, beyaz ve bej tonlarda kıyafetler ile kullanmak, çantalarınızı daha göz önünde tutmanıza yardımcı olacak. Hemen hemen her markanın bu yılki koleksiyonunda neon renkte çantalara rastlamak mümkün. Marc Jacobs, Givenchy, Prada, Alexander McQueen gibi markalar İlkbahar / Yaz koleksiyonlarındaki neon çantaları ile gözlere hitap edecek.

18 Mart 2012 Pazar

Michael Kors Bağdat Caddesi'nde Açılıyor!Michael Kors, İstanbul Anadolu Yakası’ndaki ilk mağazasını açıyor. Yeni mağazasıyla Afrika’nın esintilerini Bağdat Caddesi’ne getiriyor.

Mağaza, açılışa özel olan aktiviteleriyle Bağdat Caddesi’ni renklendirmeye hazırlanıyor. Michael Kors Bağdat Caddesi’nde kapılarını açtığı yeni mağazasıyla, “ Afriluxe – Afrikan lüks“ olarak tanımladığı 2012 İlkbahar/ Yaz Koleksiyonu’nu sunarak tarz sahibi kadınların vazgeçilmez adresi haline geliyor.


GİYMEDE YANINDA YATYukarda gördüğünüz bu sanat harikası ciciler Gaetano Perrone 2012 İlkbahar Yaz koleksiyonuna ait. Hani bi laf vardır ya çok güzel yemekler için yeme de yanında yat denir. Hah işte bu ayakkabılarda benim için aynen öyle. Hepsine de bayıldım.

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç