İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

23 Ekim 2012 Salı

Kedi Gözlü Kadınlar Çok RevaçtaSeksi ve etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kadınların gözde tercihi kedi gözü makyajı. Tüm dünyada gittikçe yaygınlaşan kedi gözü makyajı, “delip geçen” bakışlar yaratıyor. Evoria.com kolayca kedi gözü makyajı yapabilmenin sırlarını sizin için araştırdı.
Kedi gözü makyajı için öncelikle işe gözaltı kapatıcısı sürerek başlanabilir. Evoria.com’a göre, gözaltı ne kadar açık renk olursa, kedi gözü makyajı bir o kadar etkili hale geliyor. Ardından pudra ile gözaltı sabitlenir. Siyah göz kalemini kullanarak göz kapağının üzerine içten dışa doğru ince bir çizgi çektikten sonra, göz bitiminden kaşlara doğru hafif bir kuyruk çekilir. Evoria.com’da indirimle sunulan Isabelle Dupont Soft Velvet Skin Perfection Compact Powder 11.5 gr P07, gözaltı sabitlemede yardımcı olacaktır. Evoria.com, gözlerinizi daha belirgin hale getirmeniz için Physicians Formula Eye Booster 2-in-1 Lash Boosting Eyeliner - Kirpik Uzatıcı Serum Eyeliner Siyah ürününü öneriyor.
Göz hatlarının daha da belirgin olması için kaşların altına beyaz far sürülür. Çizilen hattın üzerine, fırça yardımıyla koyu bir far kullanılır. İsteğe bağlı seçilecek mavi, yeşil, bronz, gri, mor gibi farklı canlı renklerle gözkapağı hareketlendirilir. Daha sonra fırça biçimindeki likit bir kalemle, kirpiklerin hemen üzerine isteğe bağlı kalınlıkta bir çizgi çekilir. Evoria.com, çizginin iç kısımda ince olması gerektiğinin altını çiziyor. Kenarları düzeltmek için bir kat daha far sürmek uygun olacaktır. Sonrasında, sürülen far ve kalem karıştırılıp göz kenarlarına yani dışa doğru çekilir.
Evoria.com,kaşların kıvrımlarını belirginleştirmek için de kalem kullanmayı öneriyor. Bir kaş kalemi, kaş boyama işini kolaylaştıracaktır. Kirpikleri de tek kat bir rimelle kıvrımlaştırılır. Loreal Paris Lash Architect 4D Mascara Black gibi dolgunlaştırıcı bir rimel, tek katla kirpikleri hem dolgunlaştıracak, hem de kıvıracaktır. Kedi gözleri ön plana çıkarmak için; kirpik diplerine kalın hatla çekilen ve gözleri ön plana çıkaran canlı renklerdeki göz kalemleri de tercih edilebilir. Bu göz kalemleriyle  hem modaya uyum sağlanır, hem de kedi bakışı efekti yakalanır.
Son aşamada, makyajın tonuna uygun fondötenle yüzün geri kalanı kapatılır. Üstüne sabitleştiren transparan pudra sürülür. Allık, pastel tonlarda tercih edilmelidir. Bunun için Evoria.com Beyu Catwalk Powder Blush 25 Rosy Brown ürününü öneriyor. Dudaklar ise, dudak rengine yakın bir kalemle çerçevelenip, pastel tonlarda bir ruj veya sadece parlatıcı ile renklendirilir. Gözün vurgusunu arttırmak için dudakların sade olmasını tavsiye eden Evoria.com, bunun için güzel bir seçenek olan doğal tonlardaki Chanel Rouge Coco Shine Evasion No.48’i cazip fiyatla sunuyor.  
Kedi gibi etkileyici gözlerle çevrenize bakmanızı sağlayacak tüm güzellik ürünlerine www.evoria.com ‘dan bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç