İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

23 Kasım 2011 Çarşamba

Yıllardan Beri Moda Dünyasında Klasik Haline Gelmiş Giyim Kurallarını Yıkıyoruz!

İşte rüküşlükten çıkarak hit olan  trendler: 1- Siyah renkli modeller lacivert ve kahverengi parçalarla tamamlanamaz
Günümüzde şık lacivert ya da kahverengi bir elbisenin altına siyah çorap ve topuklu ayakkabı giyerek şık olmak mümkün. Günlük hayatta ise taba tonunu siyahla karıştırarak uyumlu bir şekilde giyebiliyoruz.


2- Zıt renklerdeki giysiler birbirleriyle giyilemez
Turuncu ve mavi, sarı ve mor gibi zıt renklerin birbirleriyle kullanılmamaları artık demode. Bugün bütün bu renkleri birlikte kullanarak canlı bir kombin yaratabiliyoruz. Özellikle turuncu, yeşil, mor gibi renkler aralarında güzel bir uyum sağlayabiliyorlar.


3- Desenli parçalar başka bir desenli parçayla kullanılamaz
Desenli bir giysi tercih edildiğinde geri kalan bütün parçaları düz ve sade seçtiğimiz günler geride kaldı.


4- Farklı renkte ayakkabı ve çanta kullanılamaz
Eskiden şık olmak için ayakkabılarımızın ve çantamızın renkleri, hiç olmazsa tonları aynı olmalıyken artık turuncu bir çantayla mor bir ayakkabıyı rahatlıkla kullanabiliyoruz. Ya da simsiyah giyinip fuşya bir çanta takarak şık olabiliyoruz.

5- Gümüş rengi ve altın renginin ikisi birden tercih edilemez
Gümüş ve altın rengi aynı kombinde kullanılamaz kuralı artık yok. Giysilerin yanı sıra özellikle takılarımızda hem altını hem de gümüşü kullanabiliyoruz. Hatta takı tasarımcıları bile tasarımlarında iki seçeneği birlikte kullanmayı tercih edebiliyorlar.


6- Denim başka bir denimle giyilemez
Moda kurallarına göre denimler birlikte kullanılamazken günümüzde kot gömlek ve kot pantalon ikilisi çok moda. Aynı ya da farklı tonlarda birden fazla denim parçayla yapılan kombinleri özellikle kot gömlek çeşitlerinin artmasıyla ve yıllardır varlığını sürdüren sayısız jean modelleriyle  çok farklı şekillerde uygulayabiliyoruz.

7- Parlak, payetler ve pullarla süslü giysiler günlük hayatta giyilemez
Eskiden sadece şık davetler ve özel gecelerde tercih edilen parlak giysileri artık günlük hayatımızda da giyebiliyoruz. Elbiseleri sade ayakkabı ve çantalarla, bluzları ise jean ya da taytlarla tamamlayarak bu parçaları günlük giyilebilir hale getirebiliyoruz.


8- Büyük, parıltılı ve gösterişli takılar günlük olarak kullanılamaz
Victorian tarzından bugüne zenginliği temsil eden büyük ve gösterişli takılar artık gündüzleri de takılabiliyor. Yapacağımız sade kombinleri bu tarz takılarla süsleyip canlandırabiliyoruz. Hatta günümüzde gözleri kamaştıran bu tür takıları jeanlerle bile kullanmak münkün.


9- Kış mevsiminde dahi olsa burnu açık topuklu ayakkabılar çorapla giyilemez
Kışın elbisenizin altına tercih edeceğiniz topuklu ayakkabınızın burnu açık ise külotlu çorap giyilmez kuralı yüzünden soğuktan donan ayaklar artık geride kaldı. Artık ucu açık ayakkabılarımızın içine ten rengi hatta siyah çorap giyerek bile şıklığımızı koruyabiliyoruz. Aynı zamanda soğukta ayaklarımızı soğuktan koruyabiliyoruz.

10- Açık renkli topuklu ayakkabılar koyu renkte çoraplarla giyilemez
Açık renk topuklu ayakkabılarımızı sadece ten rengi çoraplarla kullanabildiğimiz zamanlar çok eskide kaldı. Dışardan bakıldığında sırıtan bir görüntü yarattığı düşünülen bu kural özellikle pudra ve camel tonlarındaki ayakkabıların içerisine koyu siyah çorapların giyilmesiyle ortadan kalkıyor.

11- 35 yaşını aşmış kadınlar mini boy giysiler giyemez
Biz günümüz kadınları sağlıklı beslenme, spor ve estetik gibi konulara çok hakim olduğumuz için artık yaşlanmayı fazlasıyla geciktirebiliyoruz. Bu yüzden 35 yaşını geçmiş fit kadınlar mini elbise ve etekleri çok güzel taşıyabiliyorlar.

12- Kısa boylu kadınlar uzun elbise giyemezler
Artık kısa boylu kadınların boylarını uzatma çabaları geride kalıyor ve giyim tarzları özgürleşiyor. Boylarını kısa göstereceği için tercih edilmeyen uzun elbiseler altına giyilen topuklularla çok hoş bir görüntü yaratabiliyor.

13- Kızıl saçlı kadınlar kırmızı giyemezler
Kızıl saçlı kadınlar kırmızı rengini sadece dudak ve tırnaklarında değil giysilerinde de uygulayabiliyorlar. Bu görüntü eskiden olduğu gibi abartılı ve rüküş olmaktan çıkıyor. Özellikle kırmızının şarap tonlarından seçilmiş sade modeller kızıl saçlı kadınlara ayrı bir cazibe katıyor.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç