İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

11 Ekim 2011 Salı

Pınar Arkun & Özlem Erkan İşbirliği

Giysi Tasarımcısı Özlem Erkan ve Ayakkabı Tasarımcısı Pınar Arkun tarafından 2011/12 Sonbahar-kış için hazırlanan 'Dokun' isimli koleksiyon, tüm sezon boyunca ilgi göreceğe benziyor. 
Koleksiyonda kahve tonları ve gece mavisinin enerjik kombinasyonuna taba ve griler eşlik ederken, siyah tüm asaletiyle geometrik formlara bürünmekte. Bordo ve yeşil kıyafetlerde olduğu kadar ayakkabılarda da baskın.

Sezonun gözdesi kaşe ve tüvitler, klasik kombinasyonların dışına çıkıyor. Koleksiyondaki modern ve şık kalıplar, gündelik yaşamın monotonluğuna inat, fark yaratan çizgilerle şekillenmiş. Kumaş ve derinin birleşiminden oluşan şıklık, günün her anında iddialı bir duruş sağlıyor. Geniş bir çeşitliliğe sahip ayakkabı koleksiyonunda, deri, metal ve kaşe kumaşlar, özel tasarım ahşap ökçelerle birlikte kullanılmış. Oxford tarzı rahat kalıplar, markaya özel hazırlanan aksesuarlarla bütünlük içinde. Bu sezonun iddialı rengi ise yeşil ve nar çiçeği. 


Giysi koleksiyonunun en önemli özelliği yaratılan her parçanın farklı beden aralıklarında kullanılabilmesi. Bu farklılık ceket ve kabanların hazırlanmasında kullanılan drapaj sistemiyle yaratılmaktadır. Bedene oturan yüksek bel, bol paçalı pantolanlarla, tulumlar rahatlıktan ödün vermeyenler için düşünülmüş. Tüm koleksiyonda birbirini takip eden dokular, kimi parçalarda doğal malzemeler eklenerek oluşturulduğu gibi kimilerinde de kendi malzemesinin yüzeyleriyle boyut kazandırılmış.

Gece elbiselerinde dar kesim modellerin yanısıra , ipek şifon, ipek saten gibi uçuşan malzemelerle özel olarak hazırlanmış iplik dokular kullanılmış. Ayakkabılarda baskılı derilerin dışında, özel olarak hazırlanan desenler derilere işlenmiş ve yalın çizgiye sahip tasarımlara hareketlilik getirilmiş. Gece için hazırlanan özel parçalarda ise, siyahla birlikte mavi, kırmızı ve yeşil kombinasyonları görülmekte..

Pınar ve Özlem farklı tasarım yaklaşımlarıyla hazırladıkları ''Dokun'' Koleksiyonunu özel showroomlarında ve önümüzdeki günlerde yayınına başlayacak stylegusto.com internet sitesinde stil sahibi moda meraklılarının beğenisine sunuyor.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç