İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

5 Ekim 2011 Çarşamba

PİERRE CARDİN 2011/ 2012 Sonbahar Kış Koleksiyonu


Pierre Cardin, yeni baş tasarımcısı Faruk Kalaycı’nın hazırladığı ilk koleksiyonu görücüye çıkardı.


Pierre Cardin  “Innovate” (Yenilik) isimli koleksiyonda, tutkunlarını şaşırtacak farklı materyal kombinasyonları ve teknolojik kumaşların kullanılması öne çıkıyor.

Pierre Cardin’in 2011-2012 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla gelen yeniliklerden biri, Klasik ve Weekend grupları arasındaki geçişi yumuşatan “Sports” grubunun ortaya çıkması. Tüketiciden büyük beğeni gören ve Pierre Cardin’in gençleşme hareketini simgeleyen Weekend Grubu ile Klasik ürün grubu arasındaki geçiş, Sports grubu sayesinde artık daha yumuşak olacak. Ürün yelpazesinin genişlediği koleksiyonda casual ceketler, triko yelekler, asimetrik trikolar, sırtı triko gömlekler gibi Pierre Cardin’de alışılmadık farklı materyal kombinasyonları dikkat çekiyor.

Koleksiyon, bilim ve teknolojinin sunduğu imkanlardan sıklıkla yararlanılması ve teknolojik kumaşlarıyla öne çıkıyor. İskandinav desenlerin çok fazla kullanıldığı koleksiyonda mont gibi dikilmiş triko ve sweat’ler, çizmelerin içinde palto grubunda kullanılan materyal ve astarların girmesi, Pierre Cardin’deki yeniliğin diğer unsurları.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç