İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

1 Eylül 2011 Perşembe

Gucci Çantayı Kim Yapıyor


Yüksek meblağlar ödenerek alınan son moda designer çantalar, aslında nasıl yapılıyor? Elfler tarafından yapıldığı için mi bu kadar pahalı, yoksa Çin’deki korkunç sweatshoplarda markası basıldığı anda mı değerleniyor?
Gucci bu konuda uzayıp giden düşünceler, moda, kalite ve ustalık temalı ilginç bir kampanya başlatmış. Üstteki fotoğrafta çanta yapan bir Gucci zanaatkarı görüyorsunuz. Yer: Gucci’nin New York Fifth Avenue’daki mağazası..
“Artisan Corner Tour” yani “Zanaatkar Köşesi Turu” kapsamında, Gucci mağazalarının bir köşesinde çantaları üreten zanaatkarlar için köşeler kuruluyor ve müşteriler bu lüks çantaların nasıl üretildiğini görebiliyor.
Markanın kreatif direktörü Frida Giannini, “Mirasımıza olan büyük saygımız, Gucci’nin temelindeki değerlerinden biri, ” diyor. “Zanaatkarlarımızın ustalık ve yeteneklerini müşterilerimiz ilk elden görsün istedik. Gucci neredeyse 90 yıllık tarihini bu insanlar sayesinde yarattı.”

Bu görüntüler, designer çantalara verilen üç sıfırlı rakamları savunmak için uygun bir görsel referans olabilir.. Ne olursa olsun, Gucci’nin bu kampanyası, modada sadece reklam dünyasının yarattığı sanal imajlar ve modeller dışında, kullanım, üretim, ustalık, zanaat ve kaliteyi vurgulamakla ilgili güzel bir adım..Turdaki zanaatkarlar ekibi, müşterilerin gözleri önünde bambu saplı çanta gibi Gucci‘nin ikonik çanta modellerini yapıyor. Gianni, “Çanta modelleri tabi ki çok değişti, ama yapılış teknikleri tamamen aynı,” diye garanti veriyor.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç