İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

30 Ağustos 2011 Salı

STEFANEL 2011 2012 Sonbahar Kış

Stefanel’in markasının kökleri Sonbahar Kış 2011 2012 koleksiyonunun odak noktasını oluşturuyor.

60'ların hafifliği, 70'lerin aykırı şıklığı ve 90'ların resmi görünümü koleksiyona ilham veren öğeler. Koleksiyon sad ve kolay parçalarla daha moda ve sofistike işçiliği olan, detaylarıyla ön plana çıkan parçaları eşleştiriyor. Birbirlerinden çok farklı olan spor, folk, üniforma ve binici görünümlerinin dengeli karışımı, koleksiyona modern ve elegan bir hava katıyor.

Koleksiyondaki renk tonları nötr; bejden camel’a, griden siyaha ve maviye giden bir renk paleti sunuyor. Ayrıca sarı ve açık mavi gibi güçlü renklerin geçişlerini de görüyoruz. Yeşil ve mor gibi alışılmadık koyu renkler de koleksiyonda göze çarpıyor.

Kumaşlar ve iplikler, dengeli bir son görünüm elde etmek için zıtlıklar kullanılarak karıştırılmış. Yün dışında, tüvit ve jakar gibi önemli ve üç boyutlu dokular da kullanılmış. Opak-parlak ve kalın-ince görünümün bir arada kullanılması ipek ve transparan jorjet gibi hafif ve yumuşak materyallerin kullanılmasıyla elde edilmiş. Birçok kumaş işlemeler, çift-yüz efekti, deri detayların kullanılmasıyla sofistike bir görünüme kavuşmuş. Örgü iplikleri, kalın bir efekt için bile çok hafif ve yüksek kalitede seçilmiş. Kaşmir, Merino, Alpaka ve Moher yünler kullanılmış.

Aksesuarlar ve bijuteri materyaller ve kültürel yansımaların bir bütünü olarak renk veriyor ve her görünümün kişiliğini destekliyor. Görünümü tamamlamak için büyük çantalar ve modaya uygun, yüksek topuklu ayakkabılar kullanılıyor.
Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç