İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

24 Ağustos 2011 Çarşamba

70'lerin Modası Geri GeliyorBu kışın trendlerini 1970’ler belirlerken, başrollerde camel ve kahverengi tonları yer alıyor.
Kendini yakında hissettirmeye başlayacak olan kış soğukları modaya romantizm ve sadeliği getiriyor. Bu kışın trendlerini 1970’ler belirlerken, başrollerde camel ve kahverengi tonları yer alıyor.
Moda uzmanlarından derlenen bilgilere göre, işte moda severler için bu sezonun trendleri
Kadın: Kadınlar için bu sezon leopar ve folklorik desenler, ekose ve metalik gösterişli neon renkler bir arada kullanılıyor. Dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında baştan aşağı tek renk vurgusunun yanı sıra hardal sarısı, ten rengi ve kırmızı renklerin birlikteliği ile siyah, mor ve grilerin hakimiyeti söz konusu. Kıyafetlerde ise rahat kesimli pantolonlar, pırıltılı elbiseler, dolgu örgüler ve tüylü kocaman botlar dikkat çekiyor.
Modacılar kumaş seçenekleri olarak koton, kaşmir, kürk, kadife, kalın triko, dantel, tafta ve deriyi tercih ederken; tüm koleksiyonlarda çiçek, tropikal, leopar ve egzotik baskılar da desen olarak göze çarpıyor.
Triko elbiseler, bol paça kaşmir pantolonlar, uzun etekler, tunik rüzgarlıklar, hacimli paltolar ile birlikte gösterişli turuncu ve grafik desenler de çok gözde. Omuzlardan salınan pelerinler bu senenin de vazgeçilmezlerinden.
Bu sezonu diğerlerinden ayıran en önemli özellik etnik tasarımlara yapılan vurgu. Haki rengin ağırlıkta olduğu otantik desenler rengarenk aksesuarlarla destekleniyor.
Moda uzmanları bu sezon hiçbir dönem görülmediği kadar palto kullanılacağı konusunda hemfikir. Her renkten palto hem jean pantolon, hem de şık elbiselerle kullanılabilir. Beyaz, bu sezon paltolarında en önde gelen renk. Ayrıca, hem hafta sonu hem de geceleri şık bir elbiseyle kulanılabilecek her dönemin kıyafeti parka yine rafları süsleyecek.
Şimdi ve hatta önümüzdeki yaz çiçekli desenler sürekli olacak. Elbise çeşitlerinin çokluğu da dikkat çekici özelliklerden biri.
Kadınların makyaj tercihleri: Bu kış bizi renkli günler bekliyor. Tırnaklar ve dudaklar olabildiğince renkli olacak. Göz makyajında bile klişe renklerin dışına çıkılıyor. Beyaz ve açık renkler rafların arka köşelerine kalkarken, yerini mavi, gri tarzı renklere bırakıyor. Bunun yanı sıra 1950’ler ve 60’ları öne çıkaran eye-liner ve dudakları ön plana çıkaran kırmızı ön planda olacak.
Erkek:  Kış sezonunun erkek modasında hiç eskimeyen klasik takımlar tasarımcıların gözdesi. Aksesuar ise özellikle erkek modasında hiç bu kadar ön planda yer almamıştı. Tasarımcıların ilham aldığı dönem ise 1950’ler...
Kadın koleksiyonlarında göze çarpan aksesuar erkek koleksiyonlarında da kendisini hissettiriyor. Geçmişten günümüze uzanan kepler metroseksüel erkekleri yine ön planda tutacak gibi görünüyor. Ceket içi yelekler, oduncu gömlekler, yünlü pileli pantolonlar erkek modasında bu sezonun olmazsa olmazlarından.
Tasarımcılar, kemerli kabanlar ya da vücuda oturan ceketleri mutlaka atkı ve berelerle desteklemiş ve şehirli erkek baştan yaratılmış.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç