İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

20 Mart 2010 Cumartesi

Günlük Kıyafetler ile Tarz Yarat

Babalarımızın gençlik yılları olan 1970'lerde rahat bir tarzda giyinmek; başta karşı cins olmak üzere; birçok kişiye 'korkunç' görünmek anlamını taşıyordu. Ancak bu cümleden yola çıkıp, rahat bir tarzı ifade eden günlük kıyafetlerin 'korkulacak' cinsten olduğunu düşünmeyin. Çünkü bugünkü anlamda günlük ve rahat giyim tarzının gerçekte, Hemingway'in av ceketlerinden, Wimbledon'un merkez kortuna kadar uzanan, asil kökleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu da demek oluyor ki günlük kıyafetler ile bile, müthiş şeyler yakalayabilirsiniz; üstelik günlerden cumartesi olsa da…

Kumaşa dokunarak, seçim yapın!
Günlük giysileriniz için kalın ve yumuşak dokulu kumaşları tercih edin… Bu kış kendinize kalın fermuarlı veya çıt çıtlı kabanlarından birini seçebilirsiniz.

Bir denim ile yanlış yapmanız imkânsız!
Rahat giyimin birçok avantajını uzun süredir beraberinde getiren denimlerin kullanım alanı, son yıllarda oldukça genişleyerek; pek çok farklı kıyafet ile kombine edilebilir hale geldi. Örneğin, çoğu zaman denim pantolon ile parlak makosen ayakkabılar giyilmemesine rağmen bazı geceler, kokteyl veya sanat galerilerine gidilirken, artık denim pantolonların altına klasik ayakkabılar da giyilebiliyor. Sonbahar ayları için modacılar, denim pantolonlar üzerine sadece keten gömlekleri ya da beraberinde blazer ceketleri tavsiye ediyor. Ayrıca denim pantolonların üstünü, kaşmir süveterler çok güzel bir uyum içerisinde tamamlıyor. Süvetere nazaran daha sert dokulu denim ile yumuşak kaşmirin kombinasyonu, oldukça başarılı sonuç veriyor.

Fermuarlı bir hırka ile hem kendinizi hem de sevgilinizi ısıtmaya ne dersiniz?
Aniden serinleyebilecek havaları göz önünde bulundurduğunuzda katmanlı kıyafetler, oldukça faydalı olabilir ancak kat kat giyinip de üşümeyeyim derken; rüküş olmamak için bize kulak verin… Kayak yaparken giydiğiniz o büyük, kalın ve rahat yün kazağınız; ofis veya bir randevu için kötü olabilir… Ancak, ince ve fermuarlı bir hırka -büyükbabanıza ait olmadığı sürece-, şık olmakla beraber; sizi ve sevgilinizi sıcak tutacaktır. Eğer hırkanız, merinos yünü ve kaşmirden yapılmış olup; hem kaliteli hem de ince ise ceketinizin içine de giyebilirsiniz. Ve son olarak hırkanız, çift yönlü bir fermuara sahipse, kolaylıkla giyip çıkarabildiğiniz gibi ilginç kullanım şekilleri ile etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz de…

19 Mart 2010 Cuma

Trend Alarmı : Beyaz Mücevher

Şimdiden araştırmaya başlayın çünkü bu yaz herkesin boynunda kolunda beyaz  takılar göreceksiniz. 

Yeni Trend Statement Earrings

Aksesuar modası da artık sınır tanımıyor. Bunun en iyi örneği son trend '' statement earrings '' olarak adlandırılan bu büyük ve sallantılı küpeler.Ünlülerinde tercihi olan bu küpeler her tür saç modeliyle çok şık duruyor. Benim tek endişem bu kadar büyük küpeleri kulakta taşımanın zorluğu. Ama bazen şıklık için katlanılamayacak sıkıntı yok galiba


18 Mart 2010 Perşembe

17 Mart 2010 Çarşamba

Burberry 2010 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Koleksiyonu

Burberry 2010 ilkbahar-yaz ayakkabı koleksiyonu,  bu sezonda ayakkabı ve plaj terlikleri ile Burberry klasiklerine  devam ediyor. Burberry spor ayakkabıları ile 2010 baharında çok keyifli kombinlere imza atabilirsiniz.

Miu Miu 2010 Bahar Aksesuar Modası

 2010 bahar  koleksiyonu  diğer markalardan farklı olarak çeşitli babet modelleriyle dolu.Taşlı pullu fiyonklu ve arkası büzgülü babetleri kombin çantallarla tamamlamış.Renkler ise çok hoş natürel.

16 Mart 2010 Salı

JİLET BİRADER

Brother Sharp ( Jilet Birader ) fenomeni,Çinli bir çocuğun kamerasının lensini ayarlamaya çalışırken yanlışlıkla çektiği fotoğraflarla başlamış. Karedeki evsiz adamın stilini çok beğenen çocuk , mahallesindeki evsize rastladıkça fotoğraflarını çekip internete koymaya devam etmiş.
İnternet ahalisince birkaç gün önceye kadar Brother Sharp takma adıyla bilinen evsiz adam , düzgün fiziği ve bohem tarzıyla dikkat çekiyor. Dikkat çekmek de ne kelime! Moda bloglarında , sitelerinde , forumlarda herkes bu dilenci prensten bahsediyor.

Evsiz adamın fotoğrafları D&G'nin modelleriyle yanyana konuluyor , karşılaştırmalar yapılıyor.The Independent gazetesininde dikkatini çeken serserinin adına kurulan facebook sayfasında 2000'e yakın hayranı var.Fotoğraflarının altına '' çok şık '' ,  ''Bende o paltodan istiyorum'' gibi yorumlar yapılmış.
Bu etik tartışma iyi bir şeye vesile olmuş. Ailesi herşeyden habersiz '' yeni stil ikonu '' olarak ünlenen Brother Sharp'ı bulmuş.Böylece evsiz adamın 11 yıl önce iş bulmak için evinden ayrılıp bir daha haber alınamayan Chen Guorong olduğu ortaya çıkmış. Guorong babasını ve eşini bir otomobil kazasında kaybetmiş ve 10 ile 11 yaşlarında iki de çocuğu olduğu öğrenilmiş. Akli dengesi muhtemelen yerinde değil.Guorong Ningbo sokaklarındaki sefaletinden kurtuldu,ailesinin yanına yerleşti.Devlet de aileye yardımda bulunacağını açıklamış. Amaç bu değildi belki ama evsizlerin dramı yeniden gündeme geldi.Guorong'un stil iddiasının ise devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç