İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

11 Mart 2010 Perşembe

Puma Türkiye Fitness Elçisi Olarak Ebru Şallı’yı Seçti

PUMA Türkiye Genel Müdürü İdris Onay: “PUMA markasının 2009 yılında Türkiye’de %100 iştirak kurmasının ardından PUMA Türkiye olarak, tanıtım çalışmalarımıza büyük bir hız vererek çeşitli sponsorluk anlaşmalarına start verdik. Bu anlaşmaların büyük bir bölümünü performans alanında yaparak 2010 yılına hızlı ve sağlam adımlarla girdik. Fitness kategorisinde Ebru Şallı ile anlaşma yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Ebru Hanım, spor alanında gerçekleştirdiği başarılı projeler ve modern tarzı ile PUMA markasının DNA’sı ile örtüşen bir isim. PUMA, sporu her koşulda keyif ve eğlence yönü ile ele alan bir marka, Ebru Şallı’nın bu yönümüzü çok iyi yansıtacağına ve kendisi ile çok güzel projelere imza atacağımıza inanıyor, birlikte uzun yıllar çalışmayı umuyoruz.” dedi.

Ebru Şallı: “PUMA gibi dünyaca ünlü bir spor markasının yüzü olmaktan dolayı çok mutluyum. PUMA markası modern, yenilikçi ve konforlu tasarımları ile hayatı yaşayış tarzıma hitap eden bir marka. PUMA, hem spor yaparken hem de günlük yaşamımın her anında kullanabildiğim şık ve sportif ürünleri ile hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Ben de, PUMA ile çok keyifli projeler gerçekleştireceğimize inanıyor, üstlendiğim sağlıklı ve sportif yaşam misyonunu bundan sonra PUMA ailesinin katkılarıyla yürütecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.


Beymen Club 2010 İlkbahar Yaz Reklam Çekimi

Beymen Club, 2010 İlkbahar Yaz Koleksiyonu reklam kampanyasında Türk gençlerinin kendileriyle özdeşleştirdiği 3 genç oyuncuyla çalıştı.


Fotoğrafçı Koray Birand'ın çekimlerini gerçekleştirdiği Beymen Club reklam kampanyasında, gençlerin beğeniyle izlediği Naz Elmas, Hazal Kaya ve Engin Altan Düzyatan rol aldı. Beymen Club'ın tasarımcısı Andrea Pompilio, "Mankenlerin vücut ölçüleri, hiçbir zaman gerçek kullanıcılarla aynı olmuyor. Kıyafetlerimizi gerçek insanların üzerinde görmek bizim için büyük mutluluk." diyerek, yeni uygulamadan memnun olduklarını belirtti.
İtalyan tasarımcı Andrea Pompilio'yla çalışmaya başladığı 2005 yılından bu yana çizgisini belirgin bir şekilde değiştiren Beymen Club, bu sezon doğallığı ön plana çıkaran genç tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

10 Mart 2010 Çarşamba

ÜNLÜLERE NE OLDU BÖYLE?

Photoshop programıyla bilgisayarda oynanmış fotoğrafların yarıştırıldığı Worth1000 isimli internet sitesi, ilginç bir yarışma düzenledi. "Ünlüleri hapse sokuyoruz" sloganlı yarışmada Hollywood yıldızlarının fotoğrafları photoshop marifetiyle, dayak yemiş ve sabıka kaydı için poz veriyor hale getirildi. Birincilik, ABD'li oyuncu Natalie Portman'ın fotoğrafının oldu.

Ve işte diğer ünlülerUNUTULMASI ZOR OLACAK POZLAR

Bir iç giyim firması için objektif karşısına geçen Tuğçe Kazaz birbirinden güzel pozlar verdi.300 model arasından seçilen manken 3 saat boyunca iç çamaşırları ile kamera karşısındaydı.

9 Mart 2010 Salı

2010 Sezonu Ceket, Mont Ve Trençkot Modelleri

Bahar ılık yüzünü yavaş yavaş göstermeye başladı. Güneş yüzümüze vurdukça ışıl ışıl bir yaz tatilinin hayali de beklentilerimiz içinde yerini aldı. Ama kışlık kıyafetlerimizi dolabımızdaki yerlerinden bir türlü kaldıramıyoruz. Çünkü havaların aldatıcı olduğunu hepimiz biliyor ve kendimizi güneşin geçici sıcaklığının hevesine hemen bırakmıyoruz. Mazallah, sonunda hasta olup yataklara düşmekte var…
Bahar yalancı yüzünü göstere dursun, tasarımcılar 2010 bahar koleksiyonlarını çoktan hazırladılar bile. Neler yok ki bu sezon, cıvıl cıvıl bir bahar bizi bekliyor… Ama sizin için bugün 2010 baharının en güzel mont, ceket ve trençkot modellerini seçtik. Havaların böyle belli belirsiz olduğu dönemlerde en zor şey, dışarı çıkarken üstümüze ne alacağımızı bir türlü kestirememizdir. İşte yeni sezonun en gözde parçalarına bakarken, hem bu sezon nelerin moda olduğunu görecek hem de bu ürünleri nereden alabileceğinizi öğreneceksiniz.

Trençkotlar, kısa ceketler, kot montlar, boyfriend ceketler, çiçek böcek desenleri, dar ya da bol modeller… Hepsi 2010 bahar sezonunda yerini çoktan aldı…


Hanımefendilik Tarih Mi Oluyor?

Eskiden kadınlar şık olmak için 'tam bir hanımefendi' gibi, erkekler ise 'beyefendi' gibi giyinirdi. Ama günümüzde şıklık diye adlandırdığımız kavram değişti, zarifliğin yerini özgürlük çatısı altına sığdırılmaya çalışılan stil aldı. Reyhan Yazıcı'nın haberine göre, artık moda ve güzel giyimin kodları, spor giyim ya da diğer bir adı ile unisex kıyafetlerle anılıyor.


Çok değil birkaç yıl öncesine kadar şık giyinmek denilince hanım hanımcık kıyafetler akla gelirdi. Şıklık, zariflikle eşdeğerdi. En küçük detayına kadar birbiri ile uyum sağlayan giysiler adeta kadınların hanımefendiliğine vurgu yapıyordu. Şık bluzlar, kumaşı, kesimi, tasarımı ile birbirinden güzel eteklere eşlik ederdi. Keza ceketler, elbiseler de öyle... Pensleri, kupları, ayrıntıları ile erkeksi tarzdan ziyade kadınsı naifliği yansıtırdı. Kadın giyimi denilince, önce zarif görünüm akla gelirdi. Aksesuarı ile kesimleri, kumaşları, stili ve kombinleri ile... Kadınlar tam bir hanımefendi gibi giyinir, erkekler ise beyefendi gibi... Ama günümüzde şıklık diye adlandırdığımız kavram değişti, zarifliğin yerini özgürlük çatısı altına sığdırılmaya çalışılan stil aldı. Artık moda ve güzel giyimin kodları spor giyim ya da diğer bir adı ile unisex kıyafetlerle anılıyor. Cinsiyet ayrımı olmayan, yaş olgusunun pazarlama aracı olduğu, sözde dinamik, özde tekdüze kıyafetler bir zamanların hanımefendi, beyefendi kıyafetlerini tarihin tozlu sayfalarına itti.
Amerikalı tasarımcıların öncülüğünü yaptığı spor giyim modası lise kampüslerinden toplumun her katına ve her yaş grubuna yayıldı. "Genç isen kot pantolon ve tişört giymelisin" sloganı toplumun her kesimine "yeni akım" olarak kabul ettirildi. Pazarlama aracı olarak da genç, dinamik, özgür ve eşitlikçi kelimelerini moda deyimlerle süslediler. Bir zamanların bakımlı kadınları, yerini özgürlük ve feminist söylemleri ile tekdüze kıyafetlere ve hanımefendilikten uzak giysilere bıraktı.
'Pratik işte' deyip giyip çıktığımız kıyafetler çok geçmeden dolaplarımızı işgal etti. Eteklerin sıralandığı askılar kot pantolon rafları ile yer değiştirirken; birbirinden şık bluzların, kibar elbiselerin, nakışlı hırkaların yerini önceden sadece iç giyimde kullanılan penye tişörtler aldı. Artık işe giderken dahi kot pantolon, tişört giyer olduk. Günün yirmi dört saati giyebileceğimizi düşündüğümüz bu kıyafetlerle şık olduğumuzu zannediyoruz. Oysaki moda ve giyim, sosyal yapı ve kültür arasındaki ilişkileri fark etme konusunda küçümsenmeyecek bir önem taşımaktadır.


Orta yaş grubunun modayı yönlendirdiği dönemlere inat, "genç insanlar modayı yarattılar, yaşlılar da onları takip etti" dönemi her yaş grubunu esir aldı. Yıllar önce maden ocaklarında çalışan erkeklerin işçi kıyafeti olan kot pantolon, atlet iki binli yıllarda daha fazla rahatlık ve özgürlük imajı ile en şık hanımefendilerin dahi dolaplarını doldurdu. Tabii ne de olsa bu spor kıyafetleri giymek, iş kıyafetleri giymekten daha fazla postmodernist duyarlılık gösteriyordu. Reklamlarda, moda dergilerinde ve filmlerdeki kadın özgürlüğünün bir sembolü olarak görüldü kot pantolon, penye tişört, lastik ayakkabı kombini.

Moda, mükemmel bir tür pazarlama taktiği. Her yıl birkaç farklı koleksiyonun hazırlanması ve bunların takip edilmesi için o koleksiyonlara hikâyeler uydurulmasının altında yatan gerçek de budur. Günümüzde hanımefendi giyim dediğimiz şık eteklerin, zarif bluzların, hafif ökçeli pabuçların, abartıdan uzak asil kombinlerin unutulmasının da nedeni bu taktiktir. Kadınlar sözde özgürlük ile erkeksileştiriliyor, cinsiyetleri göz ardı edilerek tek tip olmaya itiliyorlar. Kadın kimliği, kıyafetlerden ya çok uzaklaştırılıyor ya da öyle abartılıyor ki, zarif olmaktan çok daha ötelerde anlamlar ifade ediyor. Kolay, pratik, moda, alışılmış, özgür kıyafetler, hanımefendi stili giysileri göz ardı etmemize neden oluyor. İşte, okulda, gezmede, her yerde aynı stil kıyafetleri giymek güzel giyinmek olarak algılanıyor.

Oysa bir hanımefendi, farklı yerlerde ortama uygun giyinmesini çok iyi bilir. Okulda giydiği kıyafetleri ile akşam davetlerine gidilmeyeceğini, çalışma hayatında işin ciddiyetine paralel kıyafet tercih etmesi gerektiğini, arkadaş ziyaretlerinde şık olmanın spor giyinmek olmadığını bilmelidir.

Kişiliksiz kıyafetlere mecbur değilsiniz


Evet, rahat giyinmek günümüz şartları ile adeta mecburiyettir. Ama bu mecburiyet hayatımızı kot pantolon ve penye bluzlara esir etmemelidir. Kendimize olan özenimizi tercih edeceğimiz kıyafetler ile vurgulamamız hanımefendi duruş için önemli bir adımdır. Victoria'n stili abartılı kıyafetlerden bahsetmiyorum... Bir kadına en çok yakışan şık eteklerden, rengi solmamış, yıpranmamış kaliteli kumaş pantolonlardan, zarif bluz, elbise ve ceketlerden bahsediyorum. Şimdiki gibi yıpratılmış hatta lekeli gibi duran kot pantolonlardan, üzeri sloganlarla dolu tişörtler, yamanmış gibi duran ama yüzlerce dolara satılan kıyafetlerden, cinsiyet özelliği olmayan tarzsız, kişiliksiz kıyafetlerden biraz uzaklaşmanın zamanı geldi.

8 Mart 2010 Pazartesi

Bu yıl ki Oscar Şıkları

     Her yıl Oscar ödüllerine aday ünlüler gibi bekliyorum, Oscar Ödül törenlerini, çünkü gerçekten defile tadında geçiyor. Sözü çok fazla uzatmadan muhteşem elbiselere geçmek istiyorum.

Jennifer Lopez'in elbisesini önden de arkadan da görmenizi istedim

Charles Theron'un modelle birlikte renk seçimi de çok tecih edilmeyeceğinden doğru bir seçim olmuş

 Sandra Bullock altın yaldızlı elbisesinin içinde pırıl pırıl görünüyor.

Penelope Cruz yine tek kelimeyle büyüleyici


Twilight' ın Bella' sı Kristen Stewart'ı spor elbiselerle görmekten gerçekten çok sıkılmıştık, böyle çok hoş

Nicole Richie' te o gecenin sade ama şık bayanlarından

Özellikle dövmelerinide yakından görmeniz için sırt dekoltesini de paylaşmak istedim

Sarah Jessica Parker yine hoş tarzını gözler önüne seriyor

Kate Winslet' tan daha iddialı bir renk seçimi beklerdim ama model gerçekten güzel

Ve haberi Miley Cyrus ile kapatmak istedim, ben elbisesine bayıldım

Özellikle takı seçimi de çok başarılı

STRADİVARİUS İLKBAHAR YAZ KOLEKSİYONU

MANGO'DAN PARTİ KREASYONU

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç