İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

9 Ocak 2010 Cumartesi

Saçlar çiçeklendiDünkü yazımda gelin taçlarının yerini çiçeklere bantlara bıraktığından bahsetmiştim. Tüylerden,taşlardan, fırfırllı tüllerden oluşan renk renk taç ve çiçek motifli saç tokalarına günlük hayatta da sıkça rastlıyoruz bugünlerde. Bence ister günlük ister gece gezmelerinde her kıyafete ayrı bir hava katıyorlar. İster salın saçınızı bir taçla renklendirin yada topuzunuzda çiçekler açsın tercih sizin...

Miranda Kerr in ki gibi bu kadar büyük çiçekli bir tacı günlük hayatta tercih edemeyiz belki ama benzeri daha ufak çiçekli taçları Accessorize de bulabilirsiniz.Accessorize da % 50 ye varan indirimler !


Accessorize gerek özel günleriniz için gerekse günlük kullanım amaçlı çantalar, takılar,  tokalar, saç bantları ve taçlar, çoraplar, saatler, şemsiyeler, cüzdanlar, hatta ayakkabılarla dolu. Bir çok alışveriş merkezinde bulunan şubelerini özellikler bugünlerde ziyaret etmenizi tavsiye ederim, %50 ye varan indirimlerde eminim kendinize, tarzınıza uygun şeyler bulacaksınız, en beğendiklerimden birkaçını sizlerle paylaşmak istedim, daha fazlasına göz atmak için www.accessorize.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden iyi alışverişler...

MİNİ TEST


Eğer moda ile ilgili bir test yapılsaydı skorunuz ne olurdu? Unutmayın, bu testten aldığınız puan, ne kadar iyi giyindiğinizi ve kendinize yakışan şeyleri ne kadar bildiğinizi de gösterir.

SORU1: Daha ince görünmek için aşağıdaki renklerden hangisini tercih edersiniz?


a) Parlak yeşil

b) Beyaz

c) Lacivert


CEVAP: Yeşil, mavi, pembe gibi ana renkler fazla yansıma yaptıklarından daha ince değil, bilakis daha kalın gösterirler. Beyaz da parlak renk kategorisine girdiği için, ince göstermez. Ancak kırık beyaz, ekru, krem gibi beyaz tonları az yansıma yaptıklarından, daha ince görünmenize yardımcı olacaklardır. Lacivert, siyah, acı kahve, koyu füme gibi tonlar ise, en az yansıma yapan renklerdir ve sardıkları vücudu olabilecek en ince şekilde gösterirler.

SORU2: Daha uzan bacaklı görünmek için hangisini tercih edersiniz?

a) Mini etek

b) Platformla giyilmiş uzun pantolon

c) KapriCEVAP: Mini etek giymek için zaten uzun bacak gerekir. Çünkü mini etek, dikkati doğrudan bacağa çeker ve eğer açıkta kalan bacak miktarı kısaysa, zaten kısa bacaklı görünmek kaçınılmaz olacaktır. Kapriler de, bacağı gereksiz yere kestikleri için uzun bacaklı görünmek zordur. Oysa platform topuklu ayakkabıyla giyilen ve boyu yerden yalnızca 1 cm. yukarıda kalan bir pantolon hem sizi, hem de bacaklarınızı gayet uzun gösterecek, siluetinizi inceltecektir.

SORU3: Şişmansanız hangisi önceliklidir?

a) Neşeli olmak

b) Hızlı yürümek

c) Dinamik görünmek


CEVAP: Kilo sorunu olan insanların yukarıdaki her üç noktaya da dikkat etmeleri gerekir. Unutulmamalıdır ki, dinamizm ve neşe sizi, aynı zamanda kendinizden de daha emin ve genç gösterecektir.

SORU4: Çok zayıfsanız hangisinden kaçınmalısınız?

a) Tüy gibi ince kumaşlar

b) Kalın tüylü kazaklar

e) Hiçbiri. Ne kadar zayıfsan, o kadar güzelsindir


CEVAP: Ne kadar zayıfsan, o kadar büyük kafalı görünürsün demek daha doğru olacaktır. Eğer çok zayıfsanız, tüy gibi ince kumaşlar vücudunuza yapışacağından sizi daha da zayıf gösterebilirler. Bu tip kumaşlar ince insanlara çok yakışır, ama çok zayıfsanız boş verin. Kalın tüylü kazaklar ve fırfır detaylı elbiseler ise tam size göredir.

Camilla Morton, Muhteşem Görünmenin Sırları


Uluslararası stil ve moda gazetecisi Camilla Morton, 'Yüksek Topuklarla Nasıl Yürüycem?' adlı kitabında hayatı boyunca mini etekle arabadan inmenin, 5 dakikada giyinip hazırlanmanın, yüksek topuklarla taşlı yollarda yürümenin ya da merdiven çıkmanın inceliklerini merak edenler için kaleme alınmış.
Çantalara, ayakkabılara, şapkalara, güneş gözlüklerine, iç çamaşırlarına ve kadın modasına dair ipuçlarıyla dolu "Yüksek Topuklarla Nasıl Yürüycem?" adlı kitap; sosyal ortamlarda nasıl kusursuz olurum, tekno-fobimle nasıl başa çıkarım, jet sosyeteye nasıl katılırım gibi soruların da yanıtlarını içeriyor.

5 DAKİKADA HAZIR OLMAK İÇİN


1. Mekan: Her zaman sizi takip eden paparazziler olduğunu hayal edin ve kimseye sizi kötü saçlarınızla görme zevkini yaşatmayın.

2. Plan: İdeal olarak, nasıl görüneceğinizi bir gece önceden planlamanız gerekir. Bunun için zamanınız yoksa duş alırken ne giyeceğinizi kafanızda tasarlayın.

3. Odak noktası: Ne kadar az, o kadar iyi. Bir odak noktası belirleyin ve aksesuarlarınızı ona göre seçin. Bu, bir gün beliniz veya dekolteniz, diğer bir günse sırtınız olabilir.

4. Dişler: Dişler diş ipiyle temizlenmeli, fırçalanmalı, parlatılmalı ve sarımsak yemekte ısrarlıysanız gargara yapılmalı.

5. Makyaj: Lekelerden ve her şeyden önce renk farklılıklarından kaçınmalısınız. İlk olarak yüzünüzü yıkayın. Su ne kadar soğuk olursa o kadar canlanırsınız ve yüzünüz de bir o kadar sıkılaşır. Ardından yüzünüzü temizleyin, tonikleyin ve nemlendirin. Her zaman öne çıkarmak için bir nokta belirleyin. Kırmızı dudaklar daha yumuşak gözleri gerektirirken, sürme çekilmiş gözler dolgun ancak sade dudaklarla dengelenmelidir.

6. İç çamaşırlarınız: İçinizi göstermeyecek renkler giymeniz gerekli. Üzeriniz koyuysa içine canlı renkler giyin, üzerinizdeki açıksa pastel ve solgun renkleri tercih edin. Bir gerçek daha; beyaz sutyenler bazı ışıklarda morötesi görünür ve birkaç yıkamadan sonra griye döner, koyu renkler asla iç göstermez ve baş etmesi daha kolaydır.

7. Parfüm: Kıyafetlerinizi giymeden önce vücudunuza biraz sıkın, böylece koku teninize işleyebilir. Parfüm, deodorantın hemen ardından uygulanmalıdır böylece ucuz ve yapay kokuları örter. Sabun ve kokulu vücut losyonlarının kokusuyla karışarak kendinize has bir koku yaratmanızı sağlar. Coco Chanel'in sözünü unutmayın, parfüm 'öpülmesini istediğiniz yerlere' sıkılmalıdır.

8. Elbise: Şimdi sıra markaları seçmekte, Dior mu, GAP mi? Baştan aşağı giyinin ve hiçbir şey unutmayıp her şeyin yerli yerinde olduğundan emin olun. Kıyafetleriniz her zaman iyi ütülenmiş ve düzgün olsun.

9. Makyaj: Aynaya bakın ve durumunuzu değerlendirin.

10. Saç: Havalı mı, yoksa dümdüz mü? Toplu mu, açık mı? Kararınızı çoktan vermiş olmalısınız! Şimdi tarayıp, karıştırıp şekle sokma zamanı. Ancak saç spreyini fazla kullanmayın, komşularınızı boğmak istemezsiniz her halde!

11. Ayakkabılar: Ne kadar yüksek ve pahalılarsa o kadar iyi. İngiltere Kraliçesi'nin kıyafetlerini diken Sir Hardy Amies'e göre ucuz ayakkabılar içindeyken iyi giyimli olmanız imkansız. Topuk ne kadar yüksekse baldırlar da o kadar sıkı olur. Topuk ne kadar inceyse optik illüzyon o kadar başarılı olur. Yani uygulanacak formül şudur: Topuk yüksekliği + genişlik - kalçalar + baldırlar x 2= bacaklar + kalça / kırıtma! :)

12. Gülümseyin: Bunu sevgilinize/arkadaşınıza "Hazırım! Geliyorum!" derken yapmanız gerekiyor. Böylece ne söyleyeceklerini bilirler ve siz merdivenlerden süzülürken iltifata hazır olurlar.

13. Çantanızı ve içindekileri kontrol edin

14.Üstünüz-paltonuz: Paltonuzu giyerken her zaman yardım alın. İnsanların sizi ve kıyafetlerinizi görmelerini sağlamanın en iyi yolu budur.

15. Dudak parlatıcısı: Parlatıcı, insanları etkilemek için iyi bir aksesuar.

16. Son: "Ayna, ayna söyle bana var mı benden güzeli bu dünyada?" deyip çıkabilirsiniz.

17. Ve voila! Muhteşem görünüyorsunuz! Dışarı çıkmaya ve herkesi büyülemeye hazırsınız!

Olivia Palermo Gibi Giyinmek
8 Ocak 2010 Cuma

2010 Gelin Saçı Modelleri


Gelinlik modellerini paylaşmışken gelinbaşlarını da geçemem diye düşündüm.Gelinliği bir bütün yapanda bugüne dek prenses tacı gibi taşlı taçlar olmuştur kuşkusuz, ama şu dönemlerde ondan daha da çok hoşuma giden çiçekli bantlar revaçta, bence sade ve hoş bir hava katıyor, siz ne dersiniz? Tabi bir de vazgeçilmezlerden olantopuz çiçekleri.


2010 Gelinlik Modelleri
VERA WANGMARTİNA LİANA

JENNY PACKHAM
 GILES MONTEZIN

ELİE SAAB


CAROLINA HERRERA

TOPSHOP AKSESUARLAR


Şıklığımızı tamamlamanın en güzel yolu, takılardır. Takı kullanmak, sihirli bir dokunuş gibidir. En düz halinize bile birden bire canlılık katabilirsiniz. Yeter ki nerede ne kullanacağınızı bilin.
Takılar her çağda kadınların gözdesi olmuş. Tarihi filmleri ve tabloları gözümüzün önüne getirdiğimizde kadınların boyunlarını süsleyen o anım şanım kolyeleri hatırlamayanınız yoktur! Taht sahibi kadınlar güçlerine eş değer takılar kullanmışlardır. Bir süs objesi olmasının dışına çıkmıştır yani kolyeler. Bir nevi dillenmiş, güç ve kudretin sözsüz temsilcileri olmuşlardır.


Tabi bu durum sadece bayanlar için geçerli değil. Erkekler de tarih boyunca çeşitli takılar kullanmışlardır. Padişahlar ve hükümdarlardan kalan eşyalara baktığımızda buların içinde mutlaka çeşitli takılara rastlıyoruz. Özellikle yüzükler en çok tercih edilenler arasında. Taşlı, büyük, gümüş yüzükler onlarda da güç ve kudretin simgesi olarak karşımıza çıkıyor.
Şimdi gelelim günümüz takılarına. Artık her çeşit, pahalı, ucuz pek çok takıya ulaşmak mümkün. Durum böyle olunca çekmecelerini takılarla dolduran bayanlar da az değil. Peki, aldığımız o takıları nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?
Gittiğiniz düz bir elbisenin üzerine takacağınız taşlı, uzun metal bir renk kolye sizi inanılmaz şık gösterebilir.

Klasik bir blue jean üzerine düz beyaz bir tişörtle kullanacağınız uzun ve altın sarısı renkli bir kolye ile hem spor hem de bir partiye katılacakmış gibi şık olabilirsiniz.
Takı deyince sadece kolyeleri algılamıyoruz tabi. Küpeler ve bilezikler de oldukça moda. Özellikle kelepçe bilezikler bu sezon sık sık karşımıza çıkıyor. En iyisi sizi Topshop’un birbirinden özel takılarıyla baş başa bırakayım… İşte bu sezonun en güzel parçaları…
BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç