İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

10 Nisan 2010 Cumartesi

Sezon Ürünlerini Ucuza Alın

Kimilerinin dediği gibi 'marka giyinmek' zengin işi değil; stil sahibi olmak, akıllı hareket etmek ve neyi nereden alacağınızı iyice araştırmakla kolayca başarılabilecek bir davranıştır. Unutmayın; tepeden tırnağa aynı markanın ürünlerini giymek görgüsüzlük olarak algılanıyor! İşte Reyhan Yazıcı'nın haberi...


Yeni sezonun gelmesi ile birlikte trendler, renkler, stiller değişti. Yine ve yeniden alışveriş yapma güdüsü ile vitrinleri gözler olduk. Ama her şey o kadar pahalı ki indirim sezonundan sonra yeni fiyatlara alışmak epey zaman alacak. Diğer taraftan da yeni koleksiyonların, tutkunu olduğumuz markaların cazibesine kapılıyoruz. Marka giyinmek takıntı mıdır yoksa kaliteli bir şeyler alıp sonrasında rahat etme isteği midir tartışılır. Ama bir gerçek var ki markalı ürünler alıp giyme isteği marka karşıtlarını dahi etkiliyor.

Peki, ama daha sezon başındayken modayı takip edenler çok mu para harcıyor kıyafetlerine? Marka giyinmek, modayı takip etmek için ya çok zengin olmalı ya da sezon sonu indirimlerini mi beklemeliyiz? Aslında bunların hiçbirine gerek yok. Sezon başında hatta 4 mevsim, 12 ay indirimli ürünler satın alabileceğiniz noktalar var. Şık olmak, yüklü miktarlarda para harcamak ve sadece ünlü markalardan alışveriş yapmak demek değil. Neyi nereden alacağınızı ve kullanırken uymanız gereken püf noktaları bilmeniz yeterli.

Outlet alışveriş merkezleri: Hem konfor hem de uygun fiyat aralıkları ile markaların bir arada bulunduğu outlet merkezleri her geçen gün artıyor. Viaport, Optimum, 212, Airport Outlet gibi birçok ünlü markanın mağazasının bulunduğu outlet center'larda (indirim merkezleri) Dolce&Gabbana, Marc Jacobs, Nike, New Balance, Prada, Versace, Beymen, Vakko, Damat, İpekyol, Mango, Levis, Mavi Jeans, Harvey Nichols gibi markaların ürünlerini çok daha uygun fiyatlarda bulmanız mümkün. Birçok mağazanın aynı yerde olması avantajından yararlanarak fiyat ve model karşılaştırmasını da rahatça yapabilirsiniz. Bu tarz bir alışverişte önemli olan neyi, ne kadar ucuza bulduğunuz değil, gerçekten hangi ürüne ihtiyacınız olduğunu saptamanızdır. Bu sayede gereksiz harcamalardan uzaklaşmış, ihtiyacınız olan ürüne harcama yapmış olursunuz.

Fabrika satış mağazaları: Bu mağazalarda sezon içerisinde az defolu ya da fazla üretildiği için indirim mağazasında satışa sunulan ürünleri bulabilirsiniz. Öncelikli olarak hangi markanın ürünlerini giymek istediğinize karar verin. Sonra da o markanın fabrika satış mağazasının olup olmadığını öğrenin. Mesela İkitelli'deki Eren Holding AŞ belli dönemlerde fabrika satış mağazası açıyor. Lacoste, Burberry, Swatch, Calvin Klein gibi markaların ürünlerini indirimli fiyatlarla satışa sunuyor. Park Bravo ise Gültepe'deki mağazasında hem indirimli sezon ürünlerine hem de önceki sezondan kalan ürünlere yer veriyor. 5 TL'ye uzun hırka, 3 TL'ye tişört, 15 TL'ye babet bulmak mümkün. Beymen'in Fulya'daki outlet mağazasında ise birçok tanınmış markanın ürünlerini çok uygun rakamlara bulabilirsiniz. Ayakkabı, çanta, kıyafet ve aksesuarlar az para harcayarak ünlü markalardan dilediğiniz gibi giyinmenize yardımcı olacaktır.

İhracat fazlası satan yerler: Birçok marka ülkemizde üretildiği için ihracat fazlalarına ulaşmak çok kolay. Bandolera, H&M, Mango, Zara, Abercrombie, Diesel gibi markaları oldukça uygun fiyatlarda bulabileceğiniz küçük mağazalar var. İstiklal Caddesi'ndeki Beyoğlu İş Merkezi'ndeki Demorix ve Terkos pasajındaki Bayra bunlardan sadece ikisi. Sadece ihracat fazlası satan butiklerde döpiyeslerden elbiselere kadar geniş bir ürün yelpazesi var.

İnternet mağazaları: Özellikle gençler ve beyler internetten alışveriş yapmayı seviyor. Onları ekran başından kaldırmak bir hayli zor. Madem öyle, birçok markanın çok uygun satıldığı sitelere ulaşabilirsiniz. Özellikle tişört, denim pantolon, spor ayakkabı, eşofman bulabileceğiniz net alışverişlerinde ürünlerin mağaza gideri olmadığı için fiyatları çok daha ekonomik. Farklı sitelerdeki fiyatları da karşılaştırarak en uygun rakamlı olanını almanız da kolaylaşıyor. Ama dikkat etmeniz gereken bir noktayı unutmayın. Alacağınız ürünün beden ölçülerinize gerçekten uygun olup olmadığını ve ürünün markasının orijinal olduğuna gerçekten emin olarak alışverişinizi tamamlayın.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç