İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

16 Mart 2010 Salı

JİLET BİRADER

Brother Sharp ( Jilet Birader ) fenomeni,Çinli bir çocuğun kamerasının lensini ayarlamaya çalışırken yanlışlıkla çektiği fotoğraflarla başlamış. Karedeki evsiz adamın stilini çok beğenen çocuk , mahallesindeki evsize rastladıkça fotoğraflarını çekip internete koymaya devam etmiş.
İnternet ahalisince birkaç gün önceye kadar Brother Sharp takma adıyla bilinen evsiz adam , düzgün fiziği ve bohem tarzıyla dikkat çekiyor. Dikkat çekmek de ne kelime! Moda bloglarında , sitelerinde , forumlarda herkes bu dilenci prensten bahsediyor.

Evsiz adamın fotoğrafları D&G'nin modelleriyle yanyana konuluyor , karşılaştırmalar yapılıyor.The Independent gazetesininde dikkatini çeken serserinin adına kurulan facebook sayfasında 2000'e yakın hayranı var.Fotoğraflarının altına '' çok şık '' ,  ''Bende o paltodan istiyorum'' gibi yorumlar yapılmış.
Bu etik tartışma iyi bir şeye vesile olmuş. Ailesi herşeyden habersiz '' yeni stil ikonu '' olarak ünlenen Brother Sharp'ı bulmuş.Böylece evsiz adamın 11 yıl önce iş bulmak için evinden ayrılıp bir daha haber alınamayan Chen Guorong olduğu ortaya çıkmış. Guorong babasını ve eşini bir otomobil kazasında kaybetmiş ve 10 ile 11 yaşlarında iki de çocuğu olduğu öğrenilmiş. Akli dengesi muhtemelen yerinde değil.Guorong Ningbo sokaklarındaki sefaletinden kurtuldu,ailesinin yanına yerleşti.Devlet de aileye yardımda bulunacağını açıklamış. Amaç bu değildi belki ama evsizlerin dramı yeniden gündeme geldi.Guorong'un stil iddiasının ise devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç