İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

24 Mart 2010 Çarşamba

DIESEL 2010 İLKBAHAR YAZ DENIM KOLEKSİYONU

Bazıları seksi bazıları cool durmayı tercih eder... Bu sezon Diesel denim koleksiyonunda her ikisini de bulmak mümkün.

Diesel 2010 ilkbahar yaz denim bayan ve erkek koleksiyonunda su ve ateşin simyasından esinlendi. Özellikle denim yıkama ve dikişlerinde bu etkiyi görmek mümkün.
Ateş grubunda itfaiyeci kıyafetlerinden ve ateşin simyasından esinlenen denimlerde, özel tekniklerle geliştirilen yıpranmış görünüm ve kumaşda yanmış hissi veren efektler dikkat çekiyor.
Ateşin karşıt grubu sudan esinlenen grup ise mavi ve gök mavisi tonlarıyla serinlik hissi yaratıyor. Gölgeler, koyu indigo denim kumaşından sert ağartılmış parçalara dağılıyor. Suyun simyasından yola çıkan grupta damla ve su sıçramış hissi veren efektler ön plana çıkıyor.

Sezonun en iddialı yıkaması: Blue Eyecons

Denim tutkunlularının bu sezonki favorisi ise Blue Eyecons olacak.

Diesel’in en deneysel denim yıkama tekniğiyle erkekler için geliştirdiği yıkama, denim işciliğinin en yüksek derecesini ve uzmanlığını göstermek için yapıldı. Tasarımda “Blue” açıkca denimi simgelerken, “eyecon” denim tutkunlarını ifade ediyor. Diesel’in ikonik ve emsalsiz yıkamaları arasında yerini alacak olan “Blue eyecons”, denim tutkunları mutlaka gardolaplarında olmasını isteyecekler. Blue eyeconsun bir başka özelliği ise baskı, sürtme, taşlama işlemi gibi üretim sürecinin her aşamasının 10 saatten fazla sürmesi.

Diesel denim yeni sezon koleksiyonun en yazlık parçasını gündelik giyim oluşturuyor. Işıltılı renklerle yenilenen yeni sezonun denim renkleri ise açık mavi, pembe, turuncu ve yeşil tonları olacak.

Aşırı rahat tasarımlar...

Bayan denim koleksiyonunda hafif ve ince denim kumaşlarla hazırlanmış, düşük bel pijama rahatlığında pantolonlar sezona ayrı bir hava katacak. Aşırı rahat tasarımlar, denim tutkunlarını şehrin kargaşasından uzaklaştırarak, egzotik bir rüyaya sürükleyecek.

Yeni sezon bayan koleksiyonunda ayrıca bilekten fermuarlı skinny “Zivy” modeli, fermuarlı cepli skinny “Clushy” modeli, kapaklı cepli “Totta” modeli bulunuyor.

Erkek koleksiyonunda ise bol kesimiyle, “Albo” ve “Gualbon” modelleri dikkat çekiyor.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç