İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

15 Şubat 2010 Pazartesi

İzlenesi film ; " ROMANTİK KOMEDİ"

 
         Filmden biraz önce geldim ve sıcağı sıcağına sizlerle paylaşmak istedim. Kadın erkek mutlaka herkesin kendinden bir şeyler bulacağı, kendini bir karakterle özleştirebileceği bir film. Film de tabi ana tema aşkta olsa, arkadaşlığın,  hedeflerin, kariyer planlarının ve en önemlisi güçlü olmanın konu alındığını söyleyebilirim.

Şimdi karakterleri tanıtmayım;
    

Bayanlar; Begüm Kütük (Ece), Sedef Avcı (Esra), Burcu Kara (Zeynep) ve Sinem Kobal (Didem)
        Erkekler ; Gürgen Öz (Yiğit) , Cemal Hünal (Mert) , Engin Altan Düzyatan ( Cem)                                            
     Filmde her ne kadar üç çift bulunsada konu Esra ve Mert'in ilişkisi ağırlıklı.
    Kuşkusuz aklıma yer eden sahne ise şöyle ; Esra birlikte oldukları gecenin sabahında Mert'in kalemlerinin arasına bir not bırakır, notta şöyle yazar ; ' Bu notu sana bir kız yazdıysa sana aşık demektir, sen bu notu okurken gülümsüyorsan sende aşıksın demektir, ve sen bu notu okurken o kız hayatında yoksa aptalsın demektir. '
    Aynı da Esra'nın söylediği gibi o Mert notu okuduğu dönemde ayrıdırlar ve Mert ' te şöyle bir notla karşısına çıkar ; ' Eğer bir erkek sana bu notla geldiyse sana hala aşık demektir, sen bunları okurken dudaklarını ısırıyorsan sende hala aşıksın demektir, ve tüm yaptıklarına rağmen burnuna yumruk indirmiyorsan vazgeçmemişsindir demektir. ' Tabi Esra okuduktan sonra çiftimiz öpüşürler ve film de mutlu sonla biter. (bu arada not kısmında eksiklikler olabilir hatırladığım kadarıyla)
   Filmin her ne kadar sonunnu paylaşmış olsamda,  her saniyesi keyifle izlemeye değer. Şimdiden iyi seyirler.
 

 

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç