İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

3 Şubat 2010 Çarşamba

Ayakkabı Seçiminin İncelikleri

Alışveriş yapmayı hepimiz çok seviyoruz; indirimlere bayılıyoruz. Peki ne denli doğru seçimler yapıyoruz; hiç dikkat ettiniz mi? Sadece vitrindeki duruşunu çok beğendiğimiz için ayakkabı almak, yeni bir dolap aksesuarına daha sahip olmaktan başka işe yaramayacaktır.

Ayakkabı seçiminde giydiğimiz kıyafetler kadar, bacak ve vücut yapımızın birbirine orantısı da dikkate alınması gereken bir faktördür. Yanlış seçimler bu dengeyi alt üst edip, genel duruşu kötü gösterebilir. Örneğin; yuvarlak hatlara sahip bir vücudunuz varsa ve bacaklarınız kalınsa dar, streç ya da düz tabanlı çizmeler seçmeyiniz. Bu sizi hem toplu, hem de bacaklarınızı kalın gösterecektir. Tam tersi, çok zayıfsanız ve bacaklarınız ince ise, yine bacağınızı saran bir çizme yerine kürklü yada püsküllü çizmeler daha orantılı bir görünüm sağlayabilir.
Boyunuz yahut bacak boyunuz kısa ise, bilekten bağlı ya da tokalı ayakkabı giymeyiniz. Bu, mevcudu daha da kısaltan bir görüntü yaratabilir. Burnu kapalı, dekolte dediğimiz ayak parmaklarımızın başlangıcında ve yüksek topuklu ayakkabılar sizi hem uzun hem de daha güzel gösterecektir..
Pek çok erkeğin, değişen moda trendlerini biz kadınlardan dahi yakından takip ettiğini biliyoruz. Dolayısıyla, onların da benzer püf noktalara ihtiyaçları oldukları kesin..
Ayakkabı konusunda büyük numara giyenler kadar küçük numara giyen beyler de vücut yapılarına göre orantılarını ayarlamaları gerekir. Örneğin, eğer ayaklarınız küçükse yuvarlak, dikdörtgen burunlu ayakkabılar seçmeyiniz. Bunun yerine, gerek spor modellerde, gerekse klasik modellerde ayakkabının hafif burnuna doğru sivrilen yada uzayan modeller seçiniz. Daha minyon ya da orta boyluysanız, spor ayakkabıda ve botlarda kalın tabanlı modelleri seçiniz. Vücut dengenizi sağladığınız taktirde daha hoş bir görünüm elde edeceğinizden şüpheniz olmasın.
Ayaklarınız 45 ve üzeri numaralardaysa kesinlikle sivrilen uzan modeller kullanmayın. Düz ve yuvarlak hatlı ayakkabılar giymeye özen gösterin. Kalın tabanlı çok aksesuarlı bot ve çizmeler ayaklarınızı kaba gösterecektir. Bunun yerine düz tabanlı sade ayakkabı, bot ve çizmeler vücudunuza göre ayaklarınızı orantısız göstermenizi engeller.

2 yorum:

pride dedi ki...

Süper bir noktaya deyinmişsin.Benim herhalde 15-20 çift ayakkabım var vitrinde beğenip dolapta eskittiğim:(

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Aynen tatlım sorma ya sırf bu yüzden çok kızıyorum üreticilere

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç