İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

8 Ocak 2010 Cuma

TOPSHOP AKSESUARLAR


Şıklığımızı tamamlamanın en güzel yolu, takılardır. Takı kullanmak, sihirli bir dokunuş gibidir. En düz halinize bile birden bire canlılık katabilirsiniz. Yeter ki nerede ne kullanacağınızı bilin.
Takılar her çağda kadınların gözdesi olmuş. Tarihi filmleri ve tabloları gözümüzün önüne getirdiğimizde kadınların boyunlarını süsleyen o anım şanım kolyeleri hatırlamayanınız yoktur! Taht sahibi kadınlar güçlerine eş değer takılar kullanmışlardır. Bir süs objesi olmasının dışına çıkmıştır yani kolyeler. Bir nevi dillenmiş, güç ve kudretin sözsüz temsilcileri olmuşlardır.


Tabi bu durum sadece bayanlar için geçerli değil. Erkekler de tarih boyunca çeşitli takılar kullanmışlardır. Padişahlar ve hükümdarlardan kalan eşyalara baktığımızda buların içinde mutlaka çeşitli takılara rastlıyoruz. Özellikle yüzükler en çok tercih edilenler arasında. Taşlı, büyük, gümüş yüzükler onlarda da güç ve kudretin simgesi olarak karşımıza çıkıyor.
Şimdi gelelim günümüz takılarına. Artık her çeşit, pahalı, ucuz pek çok takıya ulaşmak mümkün. Durum böyle olunca çekmecelerini takılarla dolduran bayanlar da az değil. Peki, aldığımız o takıları nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?
Gittiğiniz düz bir elbisenin üzerine takacağınız taşlı, uzun metal bir renk kolye sizi inanılmaz şık gösterebilir.

Klasik bir blue jean üzerine düz beyaz bir tişörtle kullanacağınız uzun ve altın sarısı renkli bir kolye ile hem spor hem de bir partiye katılacakmış gibi şık olabilirsiniz.
Takı deyince sadece kolyeleri algılamıyoruz tabi. Küpeler ve bilezikler de oldukça moda. Özellikle kelepçe bilezikler bu sezon sık sık karşımıza çıkıyor. En iyisi sizi Topshop’un birbirinden özel takılarıyla baş başa bırakayım… İşte bu sezonun en güzel parçaları…
Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç