İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

21 Ocak 2010 Perşembe

Top Modellerin Güzellik Sırları


Biz kadınların belki de en çok imrendiği, iç geçirerek izlediği hatta zaman zaman kıskandığı kadınlardır kağıt bebekler. Düzgün vücut hatları, kusursuz yüzleri ve sağlıklı görüntülerine bakar ve genetik miras konusunda ne derece şanslı olduklarını düşünürüz. Ancak bu mirasa iyi bakmak için onların da izlediği bazı yöntemler var.


İşte son dönemde en popüler olanlardan asla eskimeyeceklere, bazı modellerin güzellik sırları:


Adriana Lima: Masmavi gözleri, dolgun dudakları ve sempatik tavırlarıyla bizleri kendine daima hayran bırakan Adriana'nın sivilce sorunu yaşamadığını sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Üstelik onun sivilceleri için bulduğu çözüm öyle çok da pahalı bir yöntem değil: Çay Ağacı Yağı! Evet yanlış duymadınız, Adriana Lima, yüzünde bir sivilce çıkacağını hissettiği anda o bölgeye çay ağacı yağıyla kompres yaptığını ve bu sayede bölgede biriken bakteriyle savaşarak kabarmayı önlediğini söylüyor. Gerçekten de çay ağacı yağı, anti bakteriyel ve iltihap önleyici özelliğe sahip içeriğiyle sivilceler için doğal bir çözüm.Tyra Banks: Daima iri ve ışıltılı gözlere sahip olan Tyra, zaman zaman yoğun iş temposu nedeniyle gözlerinin istediği parlaklık ve canlılıkta görünmediğini söylüyor ve sırrını paylaşıyor: ” Yüzüme nemlendirdikten sonra göz altlarımı vazelin ile yumuşatıyorum. Ayrıca göz kapaklarıma uyguladığım beyaz eye-linerla gözlerim daha iri, canlı ve dinlenmiş görünüyor.”


Gisele Bündchen: Gisele'in saçları en çok arzulanan saçlar listesinde başı çekiyor. Peki onun kuaföre gitmediği zamanlarda bile o dalgalı ve doğal görünümü nasıl elde ettiğini biliyor musunuz? Gisele, geceleri saçları hafif nemliyken onları tepeden topuz yapıp öyle uyuyormuş .Sabah uyandığında, doğal dalgalara kavuşmuş saçlarına son olarak bir parça saç serumu uygulayarak ışıltılı bir görünüm kazanmalarını sağlıyormuş.
Kate Moss: Akne sorunu olan cildindeki kusurları kapatmak için yoğun kapatıcılar kullanan Kate Moss, gece gezmeleri için daima çarpıcı göz makyajını öneriyor. Siyah kalem, siyah rimel, canlı bir görüntü için likit allık ve doğal renkte rujlar ise onun çok tercih ettiği makyaj ürünleri. Kate'in en bilinen doğal güzellik sırrı ise okaliptüs yağlarıyla yaptığı cilt bakımı.
Karolina Kurkova: İşte Karolina'nın yoğun tempolu dönemlerinde sık sık uyguladığı doğal cilt bakımı: Limon Suyu! Dezenfektan ve temizleyici özelliği olan limon suyu aynı zamanda içeriğindeki asitler sayesinde cildi ölü hücrelerden arındırıyor ve sağlıklı bir görünüm kazandırıyor. "Bir limonun suyunu bir kaseye boşaltın, pamuklu bir bez yardımıyla cildinize uygulayın, bir kaç dakika sonra durulayın, farkı göreceksiniz "diyor süper model.
Cindy Crawford: 40′lı yaşlarında güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Cindy'nin en önemli sırrı süt ve mineral su…Yüzünü günde iki kere bir miktar süt katılmış Evian marka suyla yıkayan Cindy,” farkı bir kaç uygulamadan sonra bile hissedeceksiniz” diyor ve ekliyor: Çalıştığım makyaj artsitleri, cildimin 20′li yaşlarımda olduğundan bile iyi durumda olduklarını söylüyorlar. Ayrıca Cindy, gözlerindeki şişliği azaltmak için çiğ patates dilimlerini göz kapaklarına yerleştirmenin oldukça etkili olduğunu da belirtmiş.Marisa Miller: Ünlü top model, özellikle yoğun iş seyahatlerinin olduğu dönemlerde ve uykusuz kaldığında cildini daha sağlıklı göstermek için bronzlaştırıcı ürünler kullandığını söylüyor. Ayrıca taze ve dinamik bir görünüm için de kirpik kıvırıcısını yanından eksik etmiyormuş. "Hem ucuz hem de pratik bir çözüm olan bu alet sayesinde yorgun gözlerimi, kıvrılan kirpiklerim sayesinde daha canlı gösterebiliyorum "diyor.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç