İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

28 Ocak 2010 Perşembe

SAHTE HERMES ÇANTA NASIL ANLAŞILIR?ÜNLÜLERİN TERCİHİ

Geçmişten beri ünlülerin elinden düşmeyen Hermes çantaların müşterileri arasında Dük ve Düşes Windsor, Jackie Kennedy, Sammy Davis, Lauren Bacall, Humphrey Bogart, Catherine Deneuve, Grace
Kelly gösteriliyor. Günümüzde ise Paris Hilton, Kate Moss, Nicole Kidman, Julianne Moore, Lindsay Lohan, Victoria Beckham, Madonna, Sarah Jessica Parker, Eva Longoria gibi ünlüler var


Hollywood’un ünlü simaları, markanın en klasik modellerine yönelmeyi tercih ediyorlar. Kaliteli bir çanta, spor kıyafetle de klasik bir görünümle
de sizi daima iyi gösterecektir. Yeter ki renk uyumu gibi önemli detayları atlamayın.

DERİSİNE DİKKAT EDİN


Hermes çantaların özelliği derisidir. Derisini taklit etmek çok zordur. Bu yüzden sahtesiyle gerçeğini ayırt etmenin en kolay yolu derisini incelemektir. Derinin rengi çantanın her yerinde eşittir. Derisi çok serttir, kullandıkça yumuşamaz ve asla buruşmaz.


LOGOSU ÖNEMLİ


Fermuarlarını, tokasını ve logosunu inceleyin, gerçek Hermes çantalarla karşılaştırın. Özellikle Birkin modellerinde tokanın üzerindeki ‘Hermes Paris’ yazısına dikkat edin, gerçek Hermes Birkin’lerde yazı küçük ve eşit boyutlarda ve üzerin işlenmiş gibi görünür.


DİKİŞLER ELE VERİR


Hermes çantaların en önemli özelliği olan dikişlerini taklit etmek gerçekten zordur. Hermes çantalarda dikişler düzgün ve birbirine paraleldir. Çantanın rengiyle dikişin rengi birbirine uyumludur. Astarı her zaman kaliteli ve sağlam bir forma sahiptir.

ID KARTINA MUTLAKA BAKIN

Tüm Hermes çantaların içinde ID kartı bulunur. Kartın üzerinde barkod numarası vardır ve aldığınız çanta hakkında kısa bir bilgi mevcuttur.

BECKHAM FARKI

Hermes markasının ayaklı reklam panosu gibi görülen Victoria Beckham’ın evinde tam100 parçalık bir Hermes çanta koleksiyonu olduğu söyleniyor. Bunun da maliyeti yaklaşık 2milyon dolarcık!

GENÇ İŞİ DEĞİL

Çocuk yaşta sayılabilecek birçok yıldız, klasik Hermes çanta kullanıyor. Parasını karşılayabildikleri aşikâr, ancak bu çantaları spor çanta gibi kullanmaları yanlış. Genç kızların eline maalesef yakışmıyor.

1 yorum:

Siu dedi ki...

Süper olmuş bu yazı :)

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç