İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

9 Ocak 2010 Cumartesi

MİNİ TEST


Eğer moda ile ilgili bir test yapılsaydı skorunuz ne olurdu? Unutmayın, bu testten aldığınız puan, ne kadar iyi giyindiğinizi ve kendinize yakışan şeyleri ne kadar bildiğinizi de gösterir.

SORU1: Daha ince görünmek için aşağıdaki renklerden hangisini tercih edersiniz?


a) Parlak yeşil

b) Beyaz

c) Lacivert


CEVAP: Yeşil, mavi, pembe gibi ana renkler fazla yansıma yaptıklarından daha ince değil, bilakis daha kalın gösterirler. Beyaz da parlak renk kategorisine girdiği için, ince göstermez. Ancak kırık beyaz, ekru, krem gibi beyaz tonları az yansıma yaptıklarından, daha ince görünmenize yardımcı olacaklardır. Lacivert, siyah, acı kahve, koyu füme gibi tonlar ise, en az yansıma yapan renklerdir ve sardıkları vücudu olabilecek en ince şekilde gösterirler.

SORU2: Daha uzan bacaklı görünmek için hangisini tercih edersiniz?

a) Mini etek

b) Platformla giyilmiş uzun pantolon

c) KapriCEVAP: Mini etek giymek için zaten uzun bacak gerekir. Çünkü mini etek, dikkati doğrudan bacağa çeker ve eğer açıkta kalan bacak miktarı kısaysa, zaten kısa bacaklı görünmek kaçınılmaz olacaktır. Kapriler de, bacağı gereksiz yere kestikleri için uzun bacaklı görünmek zordur. Oysa platform topuklu ayakkabıyla giyilen ve boyu yerden yalnızca 1 cm. yukarıda kalan bir pantolon hem sizi, hem de bacaklarınızı gayet uzun gösterecek, siluetinizi inceltecektir.

SORU3: Şişmansanız hangisi önceliklidir?

a) Neşeli olmak

b) Hızlı yürümek

c) Dinamik görünmek


CEVAP: Kilo sorunu olan insanların yukarıdaki her üç noktaya da dikkat etmeleri gerekir. Unutulmamalıdır ki, dinamizm ve neşe sizi, aynı zamanda kendinizden de daha emin ve genç gösterecektir.

SORU4: Çok zayıfsanız hangisinden kaçınmalısınız?

a) Tüy gibi ince kumaşlar

b) Kalın tüylü kazaklar

e) Hiçbiri. Ne kadar zayıfsan, o kadar güzelsindir


CEVAP: Ne kadar zayıfsan, o kadar büyük kafalı görünürsün demek daha doğru olacaktır. Eğer çok zayıfsanız, tüy gibi ince kumaşlar vücudunuza yapışacağından sizi daha da zayıf gösterebilirler. Bu tip kumaşlar ince insanlara çok yakışır, ama çok zayıfsanız boş verin. Kalın tüylü kazaklar ve fırfır detaylı elbiseler ise tam size göredir.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç