İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

21 Ocak 2010 Perşembe

GEÇMİŞTEN GELEN MODA

40’LARIN EL ÇANTASI

Clutch dediğimiz küçük el çantaları, 2. Dünya Savaşı yıllarında kadınların en çok tercih ettiği modeldi. 40’ların bu klasik parçası günümüzün en trendi çantalarından.1940’lı yıllara, kum saatinden esinlenen siluetler damgasını vurmuştu. Korsenin de yükselişiyle, bele vurgu yapan kıyafetler öne çıkmıştı. O yılların trendi olan dar, yüksek belli kalem etekler 2000’lerde klasik haline geldi.

50’LERİN BÜYÜK ÇANTALARI

Büyük çantalar 50’lerde popülerdi. Grace Kelly’nin kocaman Hermes’iyle karnını gizlemesi, o yıllardan itibaren büyük çantalara ilgiyi artırdı.


Kabarık alon etekler de Audrey Hepburn sayesinde 50’lerin şık ve klasik parçaları arasına girmişti, 2000’lerde yeniden moda oldu.

60’LARIN PLATFORM TOPUKLARI
60 ve 70’li yılların bohem havasını taşıyan kaba kovboy botları, büyük kemerleri; 80’lerin büyük, renkli plastik mücevherleri, platform topuklu ayakkabıları, abartılı yüksek ökçeleri yeniden karşımıza çıktı.
 
70’LERİN DİSKO HAVASI

1970’li yılların parıltısı ve disko havası, 2000’lerde özellikle gençleri etkisi altına aldı. Son birkaç sezondur neredeyse her tasarımcının koleksiyonunda parıltılı işlemeler, renkli ayrıntılar, pul ve payetler var.

80’LERİN VATKASI
Büyük vatkalar, bileğe doğru daralan pilili pantolonlar, deriler, taytlar, mini etekler, asit renkli jean’ler, militer ceketler ve maskülen detaylar 80’lere damgasını vurmuştu. Neredeyse hepsini bu sezon da görebilirsiniz!

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç