İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

26 Kasım 2009 Perşembe

HERKESE İYİ BAYRAMLAR


Fotoğraftaki şekerler gibi renkli ve tatlı bir bayram diliyorum

SARILMAK YOKGaliba Rihanna ona kimsenin sarılmasını istemiyor. Yoksa sadece zımbalar moda diye bu kadar abartılı elbiseler giyilir mi?

25 Kasım 2009 Çarşamba

Roman giyim 2010 koleksiyon

Roman kadını 2010 senesine en şık girecek olan bayanlardan.Roman koleksiyonunda birbirinden şık ve kışkırtıcı tasarımlara yer verilmiş.Modern kadı imajını öne çıkarmayı başaran Roman 2010 sonbahar/kış koleksiyonuyla şimdi sizleri başbaşa bırakıyorum


TOZLUK MODELLERİ

Aslında itiraf etmek gerekirse şimdiye kadar hiç tozluk kullanmadım ama bu modelleri gördükten sonra en kısa zamanda tozluk kullanmaya karar verdim Gerçekten çok şık ve farklı duruyorlar denemek lazım:)24 Kasım 2009 Salı

OLDU MU ŞİMDİ?

Ünlü yıldız Demi Moore'un bir dergide yayımlanan fotoğrafları üzerinde bilgisayarla oynandığının ortaya çıkması, internette alay konusu olmuş."W" dergisine söyleşi veren Moore, kapak fotoğrafında altın rengi bir giysiyle yer alıyordu. Ancak fotoğrafta sol kalçasının bir parçasının kesildiği ortaya çıkmış.Demek ki neymiş estetik ameliyatlar insanı bir yere kadar kurtarıyormuş. Eninde sonunda teknolojinin nimetlerine muhtaç kalıyorsun.


TAYTLI ERKEKLER

Malum bu aralar taytlar moda. Her rengi , jean görünümlü olanı. Ne ararsanız var.Kadınları sexy gösteren bir giyecek tayt. Burda altını çizerek söylüyorum '' kadınları''. Tamam erkeklerin modayı takip etmesi güzel. Sokaklarda modaya uygun giyinmiş erkek görmek insanın hoşuna gidiyor.
Ama lütfen modaya uyacağım diye kadın trendlerini uygulamayın beyler. Modacılar ne güzel ayırmış. Kafa yorup kadın ve erkek koleksiyonu diye iki ayrı çalışma yapıyorlar.Herkes kendi kulvarında kalsın lütfen. Özellikle de tayttan uzak durun.


Farklı Renkleri Birleştirmenin Temel Kuralları

Beyler, giyinme sanatını ustalıkla gerçekleştirmek için, renk birleştirmenin temellerini öğrenmiş kişiler olmamız gerekiyor. Ve renkleri bir araya getirmeyi öğrenmek de düşündüğünüz kadar zor değil. Renkleri ve renk tekerini iyice anlamak zaman alan bir derstir fakat neyse ki renkleri birleştirmeyi öğrenmenin daha kolay ve daha temel bir yolu var. Sayısız, çok daha karmaşık kurallar varken, işte size renk birleştirme üzerine kullanımı kolay beş adet kural.


1-Beyaz gömlek her şeyle giyilir

Her şey yanlış gidiyorsa beyaz bayrak kaldır. Beyaz bir gömlek kesinlikle sahip olduğunuz her şey ile giyilebilir. Özellikle de neyle giyeceğinizi bilemediğiniz o benzersiz renkliler ile. Beyaz gömleği desenli, parlak bir kravat ile veya pastel renkli V yaka bir süveterin içine giyin; her iki şekilde de şık ve mükemmel bir şekilde bütünleşmiş olarak görünürsünüz. Klasik, üzerinize iyi oturan beyaz bir gömlek ölümsüzdür, altın değerindedir ve sizi modanın ön saflarında tutacaktır.

2-Gri açık renkler ile bütünleşir

Renklerle her türlü tecrübeyi gri üzerinde deneyebilirsiniz. Canlı renkleri matlaştırmakta harikadır. Gri neredeyse her renkle kullanılabilir. Bu yüzden, eğer insanların görüşlerini almak veya aşırıya kaçmadan birkaç renk çeşidi eklemek istiyorsanız daha açık, keskin renklerin çarpıcılığından yararlanmak istiyorsanız
Gri bir şeyler (pantolonlar, süveterler, ceketler) kullanın. Çünkü grinin kendisi akıllı, hoş, klasik ve şık olan sofistike bir renktir.

3-Renkli pantolonlar giymeyin

Kim olursanız olun, renkli pantolon giyme ısrarına karşı koyun. Pantolonlar (bol pantolonlar, çinolar, kot pantolonlar, vs.) gardırobunuzun renk karıştırmaya direneceğiniz bir kısmıdır. Gerçekten renkli pantolonlar palyaço gibidir ve iğrençtir; pantolonlarınız hiçbir zaman bir gömlekten veya bir kravattan daha ilgi çekici olmamalıdır. Pantolonlar her giysinin temelini oluşturduğu için, her zaman daha sönük, zarif ve şık gözükmelidir: sadece kot pantolonlar ve doğal renkli bol pantolonlar.

4-Farklı renkleri aynı oranda giyin

En iyi sonuçlar için, bir giysideki tüm renklerin oranları birbirine uyumlu olmalıdır. Temel renk konsepti olarak, "oran" her renkteki açıklar ile koyuların derecesini temsil eder. Kullandığınız renklerin siyah beyaz bir fotoğrafta nasıl görüneceğini hayal etmek size yardımcı olabilir; benzer gri tonları olan renkler birleştirebileceğiniz renklerdir. Hepsinden daha belirgin olarak, açık renkleri açıklarla, pastelleri pastellerle eşleştirebilirsiniz.

5-Tamamlayıcı renkleri kullanın

Tamamlayıcı renkleri kullanarak sayısız eşleme yapabilirsiniz. Renk tekerinde direkt olarak birbirine karşı gelen renkler tamamlayıcı renkler olarak tanımlanır: kırmızı ve yeşil, sarı ve mor, mavi ve turuncu. Tamamlayıcı renkleri birleştirmek kendine güvenen, bilgili, giyimine özen gösteren birinin göstergesidir ve bunu yapmak yaratıcı, renkçe zengin bir palet yaratır. Zevkli olun ve modern, sofistike bir görünüş için şık turuncu bir kravat ile mavi ekoseli bir gömlek giyin.

Renkler üzerine yoğun program

Renkleri bir araya getirmek zorlu bir iş olabilir. Fakat temel bazda olsa dahi, bunu yapmayı öğrenmemiz gerektiği de bir gerçektir. Bu yüzden yukarıdaki beş basit adım başlamanız için gerekli genel kuralların beş parmağını oluşturur. Devam edin ve bir deneyin; kendinize ve etrafınızdaki dünyaya daha şık ve renk ustası bir stil için renkleri birleştirmeyi ve şık giymeyi bilen bir olduğunuzu ispat edin.

Fashionable İstanbul'da skandal! Cavalli uyanıklığı!


Dünyaca ünlü modacı Roberto Cavalli'nin, 2010 yılı İlbahar-Yaz koleksiyonu diye sunduğu kreasyonun 2006-2007 koleksiyonu olduğu ortaya çıktı.
Türkiye'nin en önemli moda etkinliği olarak lanse edilen 'Fashionable İstanbul by Avea', Dolmabahçe Saray Meydanı'nda Roberto Cavalli defilesi ile başladı.
Bar Refaeli, Lilly Donaldson ve Jesicca Stam gibi top modellerin boy gösterdiği gecenin en merak edilen ismi hiç şüphesiz İtalyan modacı Roberto Cavalli oldu. Sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri Cavalli'nin yeni koleksiyonundan oluşan defilesini izlemek için Dolmabahçe'ye saatler öncesinden geldi. Ancak onları bekleyen bir sürpriz vardı. Cavalli'nin 2010 yılı Sonbahar- Kış koleksiyonunu izlemeye gelenler, gördükleri karşısında şaşkına döndü. Çünkü kıyafetlerin çoğu 2006-2007 koleksiyonuna aitti. Kıyafetleri görür görmez olayın farkına varan sosyete ve sana dünyasının ünlüleri "Cavalli bizi kandıracağını sandı" diyerek tepki gösterdi:

Dilek Hanif (Modacı): Defileye Cavalli yeni koleksiyonunu gösterecek diye merakla gittik ancak hayal kırıklığına uğradık. 2 ay önce Milano Moda Haftası'nda ünlü modacılar 2010 yaz koleksiyonunu tanıttı. Orada Cavalli de vardı. Madem Fashionable, İstanbul'un moda haftası Cavalli niye eski koleksiyonuyla geldi. Moda haftalarında yeni koleksiyon gösterilir. Defileyi şaşkınlık içinde izledim. Biz üçüncü dünya ülkesi değiliz. Buradaki kadınlar modayı çok yakından takip ediyor, bizi niye hafife aldı anlamış değilim.
Deniz Berdan: Bunlar Türkiye'yi Ortadoğu ülkesi olarak görüyor. Zaten Cavalli'nin müşterisi de Ruslar ve Araplar. Onların pazarı bu. Cavalli Türkiye'ye gelirken elinde ne kadar satılmayan mal varsa onları getirmiş. Organizasyon süperdi ama defile bizi şaşırttı. 7-8 sene önceki koleksiyona ait kıyafetler bile vardı.
Demet Şener: Defilede herkes Cavalli'nin eski koleksiyonunu konuştu. Bazı kıyafetleri 2 sene önceden hatırlıyorum. Herhalde bizim modayı bu kadar yakından takip ettiğimizi hesaplayamadı. Koleksiyonu görür görmez 'bunlar eski'dedik.
Ceyla Gölcüklü: Bu defilede eski kıyafetleri çıkartmasının nedeni ilk defa Türkiye'de defile yapıyor olmasından kaynaklanıyor. Nostalji olsun diye böyle bir şey yaptığını düşünüyorum.
Hande Ataizi: Organizasyon çok güzeldi ama Cavalli keşke 3 yıl önceki kıyafetleri podyuma çıkartmasaydı. Hala mağazada olan kıyafetler bile sergilendi. Biz oraya 2010 koleksiyonunu görmek için gittik. Bu şuna benzedi; Bolşoy Balesi de Türkiye'ye geliyor ama 3'üncü sınıf castı gönderiyorlar.
Derin Mermerci: Eski sezondan kalma tuvaletler dikkatimden kaçmadı. Bazı modeller çok belirgin şekilde göze çarpıyordu. Defilede 2007 yılında Oscar ödül töreninde Kate Hudson'un giydiği bir tuvalet bile vardı. O dönemlerde New York yaşadığım için çok iyi biliyorum.
İvana Sert: Roberto Cavalli'nin ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçirdiğini bir gazetede okumuştum. Bu yüzden de İstanbul'a eski koleksiyonu getirdi galiba. Özellikle uzun elbiselerin hepsi eski parça. Onları defileyi doldurmak için getirdi herhalde. Leopar desenli kuyruklu elbisenin en az 3 yıllık olduğuna çok eminim.
Hande Acar: Beklediğimin çok altında bir defileydi. Cavalli bizim modadan anlamadığımızı sandı. Defiledeki bazı elbiseler o kadar eski koleksiyondaki para verip kesinlikle almazsın. Çoğu elbise bana tanıdık geldi. Cavallli Türk kadınlarına gereken önemi vermedi, bizi biraz kandırdı. Cavalli'nin New York ya da Milano Moda Haftası'ndaki defilelerini de izledim, bu defilenin onlarla uzaktan yakından ilgisi yok.
Mankenleri aratmadılar
'Fashionable İstanbul by Avea'yı izlemek isteyen sosyete ve sanat dünyasının ünlüleri saatler önce defilenin yapılacağı Dolmabahçe Saray Meydanı'nda geldi. Deniz üzerine kurulan 5 bin tonluk dev platform üzerindeki çadırda gerçekleşen defileyi oturarak 850 toplamda ise 1350 davetli izledi. Bar Refaeli, Lilly Donaldson ve Jesicca Stam gibi top modellerin boy gösterdiği geceye katılan Eda Taşpınar, Deniz Berdan, Derin Mermerci, Hande Ataizi , Ceyla Gölcüklü, Özlem Yıldız ve Demet Şener gibi ünlüler şıklık yarışındaydı. Defilenin ilgi çekici yanlarından biri de leopar desenli kıyafetlerde. Hem podyumda hem de salondaki davetliler arasında leopar desenli kıyafetlerin çokluğu dikkat çekti.
Reina'ya hayran kaldılar
Fashionable İstanbul'un after partisi de Reina'da muhteşem bir kalabalıkla kutlandı. Partiye iş, sanat ve sosyete dünyasından 2000 kişiyi aşan bir katılım oldu. Cavalli'nin Reina için yaptığı özel bölümde kendisine yoğun ilgi gösterildi. Cavalli ile fotoğraf çektirmek isteyen davetliler birbirleriyle yarıştılar. İlgiden bunalan modacı için ayrı ve özel bir bölüm daha organize edildi. Mehmet Koçarslan'ın misafirperverliğinden memnuniyet duyan Cavalli mekandan sabaha karşı ayrıldı. Beşiktaşlı Mateo Ferrari ile top model Bar Refaeli'nin yakınlaşması ise gecenin en çok konuşulan olayı oldu. İsmi davetli listesinde olmayan Cavalli'nın oğlu uzun süre kapıda bekledi

NOT:Yazı alıntıdır.

AİMER İÇ GİYİM

Artık Çin'de moda sektöründe söz sahibi olmak istiyor.Zaten kendini kanıtlamış birçok marka ürünlerini orda yaptırıyor. Böyle olunca ister istemez daha önce adı modayla hiç bağdaşmayan bu ülke sık sık sesini yükseltir oldu.
Geçenlerde Çin'in başkenti Pekinde Aimer iç giyim firması bir defile düzenledi. İşte defilenden detaylar.


JOHNNY DEPP GİBİ GİYİNMEK

Neden Bir Stil İkonu?
Johnny Depp bir moda ikonudur çünkü diğer ünlülerin aksine, görünüşü için kendi stil duygusuna güvenir. Hem kişisel görüntüsü, hem de ekrandaki Kaptan Jack Sparroow rolünden dolayı, Keith Richards'ın şık rock giyiminin birleştirici unsuru olarak kabul edilmiştir. Fakat Johnny Depp siyah gömleği, taşlanmış kot pantolonu, deri ceketi, bileklikleri, çizmeleri, fötr şapkası ve Paris purolarıyla her zaman Johnny Depp'tir. Bu görüntü, bir çingene gibi yıllar sonra onu terk eden sinema sanatını ilerletmesi ve çocuklarını büyütmesi için yerel halkın onu rahat bıraktığı Güney Fransa'daki evinde yaşamaya başladıktan sonra uydurduğu bir görünüştür.

O Johnny Depp'tir ve eşsiz rol seçimleri, uluslararası yaşam tarzı ve mahremiyet ihtiyacı ne bir rock yıldızına, ne bir aktöre, ne de bir ünlüye benzemeyen bir görüntü ve stil yaratmasını sağlamıştır. Kendisini yurtdışında yaşayan gurbetçi bir aktör olarak görür ve kişisel tarzı bu şartların ve yaşamı ile mesleki çalışmalarını Fransa'da sürdürme arzusunun bir yansımasıdır.Depp Gibi Giyinmek

Johnny Depp gibi giyinmek için pervasız bir yaklaşıma sahip olmak gerekir. Bu onun ne giyeceğini düşünmediği, planlamadığı veya umursamadığı anlamına gelmez. Johnny Depp basitçe mükemmel artisti temsil etmeyi tercih eder ve kendi kişisel mücevherleri ile seçkin tasarım markalarını birleştirmekte özgürdür. Johnny Depp takım elbise ve günlük spor kıyafetlerle genellikle şık ken, esas ruhu günlük şıklığının sebebi olan deri ceketlerle ortaya çıkar. Kot pantolonları koyu renkli olmalı ve gömleği çoğunlukla siyah veya beyaz olmalıdır. Ancak en önemlisi deri ceketidir çünkü ceketi sadece Fransa'ya değil ününün sapan ve oklarına karşı koruyucu bir kalkan gibi hareket eder.
Doğru ceketi bulmak yıllarca sahip olacağınız bir giysiye aşık olmak gibidir. Johnny Depp gibi giyinmek için kuzu derisinden yapılmış Hugo Boss Jest jacket gibi bir cekete ihtiyacınız var; ki bu Johnny Depp stilinin mükemmel bir taklididir. Tamamen Fransız değilse, apoletler belirgin bir biçimde Avrupa'ya özgüdür ve açıkta kalan sarkık ceplerde modern ama Old World görüntüsü vardır .


Claudia Schiffer Tasarımcı Olma Yolunda

Eski top modellerden Claudia Schiffer, çok yakın bir zamanda kaşmir kıyafetler ve çantalardan oluşan kendi markasıyla moda sektörüne girmeyi planladığını açıladı.

International Herald Tribune tarafından Berlin'de organize edilen lüks tüketim ürünleri konferansında konu hakkındaki düşüncelerini açıklayan 39 yaşındaki Alman top model, kendi markasını yaratmaya hazır olduğunu ve global bir marka oluşturabilmek için birlikte çalışabileceği destekçiler aradığını dile getirdi.


BATİK 2009/2010 SONBAHAR KIŞ KOLEKSİYONU

Farklı olmayı seven tarz sahibi bayanlar için muhteşem bir koleksiyon. Batik yine yapacağını yapmış ve trend olan birçok parçayı kendince yorumlamış. Ve ortaya bu harika koleksiyon çıkmış .


23 Kasım 2009 Pazartesi

Bunun Sırrı Ne?

Heidi Klum'un 6 hafta önce doğum yaptığına inanmak çok zor. Bunun sırrı ne acaba? Biz olsak hala yatıyor olurduk. Büyüklerimizde başımızda '' napıyosun kızım kalkma sen lohusasın ben getiririm herşeyini'' der durur.
LA MER SAATLERİ

Bu sezonun trendi zincir ve zımbalar saatlerdede kendini gösteriyor, La Mer saatlerine bayıldım, bileğe dolanan kayış , zincir ve zımbalar muhteşem gözüküyor.


Louis Vuitton 2010

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç