İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

19 Kasım 2009 Perşembe

80'ler Geri Dönmesin


Bu aralar moda dünyasında 80'lerin rüzgarları esiyor. Bana göre modanın en abartılı olduğu dönemdi o yıllar. Hiçbir zamanda geri gelmesini istemedim. Ama korktuğum başıma geldi. Üstelik ünlüler bu durumdan hiç şikayetçi değil gibi.
Angelina Jolie ve Brad Pitt’in Tasarımları

İngiltere’nin ünlü firması Asprey ile işbirliği yapan Angelina Jolie ve Brad Pitt The Protector isimli yılan temalı bir mücevher koleksiyonu hazırladılar.Altından ve gümüşden hazırlanan koleksiyon, kolye uçları, yüzükler, resim çerçeveleri gibi parçalardan oluşuyor,Elde ediler gelir yardıma muhtaç çocuklara verilecek.İşte koleksiyondan örnekler.


Victoria's Secret Melekleri Times Meydanında

Victoria’s Secret Melekleri, bu yılki Victoria’s Secret Şovu’nun promosyonu amacıyla, 18 kasım çarşamba günü Times Meyadanı’nda yapılan fotoğraf çekiminde hayranlarını büyüledi! Heidi Klum inanılmaz sadece beş hafta önce doğum yaptı ve halen incecik acaba formda kalmanın sırları ne!

Hafta Sonu Yaklaşırken Ünlülere Bir Bakış


Rihanna- Yine yapacağını yapmış. Simyisah ve dekoltesiz ( çok şaşırdım ) giyinmiş ama dikkat çekecek bir aksesuar bulmuş.

Beyonce-Ceketine gerçekten bayıldım. Neyin üstüne giyerseniz giyin farkınızı ortaya koyacağınız bir parça.

Bu makjay ve saçlar olmamış ama

Nicole Kidman- Böyle incecik bir vücut istiyorum ama hiçbir zaman sahip olamayacağım galiba.


Victoria Beckham-Bence bu sefer Victoria değil çantası daha dikkat çekici. Louis Vuitton çantası çok uzaklardan bile fark edilebilir.


Halle Berry-Stilini çok beğeniyorum. Yine tarzını korumuş ve kendisine çok yakışan bir elbise seçmiş.


Sienna Miller-Prada çantası olmadan hiçbir yere gitmiyor sanırım.


Keira Knightley- Aman allahım nerdeyse tanıyamayacaktım.

Premier Stili : New Moon / Kristen StewartSizce hangisi daha iyi olmus
Hollywood
Westwood
London
Paris
Madrid2
Madrid
Beverly Hills
New Mexico
  
pollcode.com free polls

18 Kasım 2009 Çarşamba

Sıcacık Ayaklar

Bazı insanların en çok ayakları üşür. Kat kat çorap giyse bile hep soğuktur. Eğer sizinde ayaklarınız hep soğuksa tam size göre birşey buldum.

Bu ev patikleri inanılmaz şirin. Özellikle özel günlerimizde biz bayanlar için harika bir çözüm.


Her renk ve desende bulmak mümkün.Ben bu sıcacık çorapları burada buldum. Çok fazla anlatmama gerek yok. Siteyi ziyaret ederseniz merak ettiğiniz herşeyin cevabını bulacaksınız. Yılbaşı yaklaşırken sevdikleriniz için çok güzel bir hediye.

HAYALİNİZ GERÇEK OLABİLİR

2010 yılında, İngiltere’de üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Genç Moda Girişimcisi Yarışması’na (UGMG) Türkiye’den katılacak finalist, bu yıl ilk defa British Council tarafından, İstanbul Moda Akademisi işbirliği ile Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Yılın Genç Moda Girişimcisi yarışması ile belirlenecek. British Council organizasyonu olan UGMG, uluslararası alanda moda sektöründe çalışan genç ve yaratıcı girişimcilerin önemini vurgulamayı amaçlıyor.Şubat ayında, 9 finalist, yaklaşık 2 hafta sürecek İngiliz moda endüstrisi turu için Londra’da buluşacak. Bu program dahilinde finalistler, Londra ve çevresinde yer alan moda sektörünün önde gelen isimleriyle tanışma fırsatı bulacaklar. Tur kapsamında, finalistler Londra Moda Haftası’nda düzenlenecek olan toplantı, seminer ve çeşitli aktivitelere katılacaklar.
Tur programı, finalistlerin ilgili oldukları alanlara göre şekillenecek. Bu kapsamda finalistler, hem İngiliz moda sektörü hakkında genel bir fikirleri olması için grup halinde gezilere katılacaklar hem de kendilerine, ilgi alanlarında işbirliği yapabilecekleri İngiliz kontaklar ile tanışma fırsatı verecek özel toplantılara katılacaklar. Bu kapsamda, finalistler, Londra Moda Haftasına katılacaklar, kendi ülkelerinden, İngiltere ve uluslararası piyasa için uygun olacağını düşündükleri yenilikçi bir çalışma sunacaklar, İngiltere Moda Sektörünün önde gelen firmaları ile tanışma toplantıları yapacaklar ve Uluslararası Genç Moda Girişimcisi Yarışmasına ve kazanan kişinin açıklanacağı ödül törenine katılacaklar.


Yaratıcı Girişimci Kimdir?

Yaratıcı Girişimci:
Başarıyı klasik anlamda kar ve piyasada gösterdiği büyümeye ek olarak, kalite ve estetik açıdan diğer firmalara oranla sağladığı itibara dikkat ederek tanımlar.
Ortaya çıkardığı etki ve ulaştığı kişileri dikkate alarak, çalıştığı yaratıcı sektörde sosyal ya da kar amaçlı olmayan, başarılı girişimlerde bulunur.
Ülkesinde girişimini geliştirmek için yeterli liderlik vasfına sahip olmalıdır.
Fuar ve sergi gibi organizasyonlar gerçekleştirerek, kendi alanında ülkesindeki yaratıcı sektörün büyümesine katkı sağlayabilecek inisiyatife sahip olmalıdır

Adaylar:

- 25 – 35 yaş aralığında
- Aşağıda belirtilen, ilgili sektörde en az 3 yıllık iş tecrübesine sahip
- Girişimci ve Türkiye’de moda sektörünün gelişmesinde ticari ya da sosyal alanlarda yeteneklerini göstermiş
- Sektörde Türkiye’de geleceğin liderlerinden olma potansiyeline sahip
- Kendini iyi derecede sözlü ve yazılı ifade edebilecek İngilizce bilgisine sahip olmalıdır

Kimler Başvurabilir?


- Moda, tekstil, aksesuar veya parfüm tasarım ve üretiminde çalışanlar
- Moda sektörünün tanıtımında çalışanlar: şovlar, sergiler, festivaller, etkinlikler

Perakendeciler

- Moda ürün araştırma ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanında çalışanlar
- Moda reklam ve tanıtım sektöründe çalışanlar: Halkla İlişkiler, markalaştırma, gazetecilik
- Moda yayıncılığı, iletişim ve web sitesi alanlarında çalışanlar
- Yukarıda belirtilen alanlarda özel hizmet veren danışmanlar

Önemli not: Başvuran adayların akademik personel mensubu olmamaları gerekmektedir. Adaylar sektördeki girişimcilik yeteneklerine göre değerlendirileceklerdir.

Değerlendirme

Katılımcılar, sunum içeriğinin yanı sıra sunum yapabilme becerileri ile değerlendirilecekler. Jüri, adayların bilgi birikimlerine ve profesyonelliklerine de odaklanacak.

Adayların sadece etkileyici bir CV’ ye sahip olmaları yeterli değildir. Dikkat edilecek olan nokta, adayların moda sektöründe girişimci ve yaratıcı fikirlerle hareket ederek alanlarında lider olabilecek donanıma ve görüşe sahip olmalarıdır. Kazanan kişinin uluslararası alanda diyalog kurmaya açık, İngiltere ile karşılıklı kişisel ve profesyonel ilişki ve ortaklık geliştirebilecek niteliklere sahip biri olması gerekmektedir.

Yarışma formuna http://www.britishcouncil.org/turkey-arts-iyfe-09-application-form.doc
 ulaşabilirsiniz.

NOT:Haberdeki yazıların tümü alıntıdır.
Dumanlı Gözler İçin Pastel

Bu kışın favori makyaj stili smoky eyes (dumanlı gözler), buğulu bakışlar yaratarak dikkati tamamen gözler üzerine topluyor.

Pastel METALİK Duo Eyeshadow serisinin Catwalk ya da Night Fever renkleri fardaki tercihiniz olmalı. Bu tonlar gözlerinize dramatik bir hava verecek. Pastel METALİK waterproof göz kalemleri, kremsi dokusu, dayanıklı yapısı ve yüksek derecede sedefli yapısıyla bakışlarınızın gücünü artıracak. Farklı ve dikkat çekici bir görünüm için göz kapaklarına ve göz diplerine uygulanan METALİK dokunuşların örtücü özellikleri sayesinde de arzu ettiğiniz kalıcı makyajı yapmış olacaksınız.

RB Galata'da İlk mağazasını açtı


RB Galata'da İlk Mağazasını Açtı

Rana ve Berna Canok kardeşler, RB markası ile, 2010-2011 Sonbahar Aksesuar ve Kıyafet Koleksiyonlarını, Galata'da açtıkları ilk mağazalarında sergilemeye başladılar.
Koleksiyonun adını İskandinav ülkelerinin kış mevsimi olan KAAMOS olarak belirleyen RB markasının yaratıcıları, modern çağın stilini, son derece rafine pastel pudra renk tonlarıyla birlikte harmanlayıp özel dokulu ipek-bambu karışımı kumaşlar, saf ipekler, deri, şifon, tafta, keten ve trikolarla beraber kullanarak geleceğe gönderme yapıyorlar.
Sade ve şık tasarımlardan hoşlananlar için harika tasarımlar var.

Adriana Lima'nın Kızı Doğdu


28 yaşındaki brezilyalı güzel model Adriana Lima bir kız bebek dünyaya getirdi. Adı Valentina Lima Jaric. Acaba sevgililer gününde ( Valentine's Day ) evlenmeleri bu ismi vermelerine neden olmuş olabilir mi? Her ikisine de uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Bebeğin fotoğrafını sabırsızlıkla bekliyorum. Eminim çok güzel bir kızdır.

435 Dolara Çorap Olur Mu?

Olmaz demeyin çünkü olmuş bile. Heidi Montag'ın giydiği çoraplar 435 dolar değerinde. Bu sezonunda trendleri arasında olan bu süslü çoraplar çoktan ünlülerin dikkatini çekmiş.

Evde çok rahat DIY ( Do It Yourself) projesi olarak uygulanabilecek bir çalışma. İstediğiniz kadar boncuğu alın ve sevdiğiniz çoraplarınızın üzerine işlemeye başlayın.

BİZİM ÜNLÜLERİMİZ NEDEN HEP TAKLİT PEŞİNDE


Hülya Avşar’ın Kişiye Özel adlı albümü için çektirdiği fotoğraflar Kylie Minogue’a mı benziyor, Marilyn Manson’a mı tartışıladursun, ben neye benzediğini buldum...


Thomas Rusch’un çalışmasına...

Thomas Rusch bir Alman fotoğrafçı. Moda çekimleri yapıyor, bazen provokatif karelere imza atıyor.
Burada gördüğünüz de Thomas Rusch’un bir çalışması. Modele beyaz bir tülbent giydirmiş, kırmızı takma kirpikler ve siyah gölgelerle bir fotoğraf çalışması yapmış.
Peki biz bu kareyi nereden hatırlıyoruz?
Hülya Avşar’ın geçen hafta gazetelere yansıyan yeni albüm için yaptığı fotoğraf çalışmasından.
Peki, Pelin Karamehmetoğlu’nun çektiği fotoğraflarla Thomas Rusch’un çektikleri arasındaki yedi farkı bulun desem?..

Bir tane bulan çıkar mı?..

Not 1: Google’a “thomas rusch” yazın, ilk çıkan fotoğraflardan biri bu...

Not 2: Daha fazla çalışmasını görmek için http://www.thomasrusch.com/
’a tıklayın...

MİA'DAN POSTA VAR

Daha önce miapostayı duydunuz mu bilmem.Ben bir süredir üyeyim.Yeni açılan alısveris mekanları, degisik restaurantlar ve tasarım festivaleri gibi aktivitelerden haberdar olabilirsiniz.Siteye üye olduğunuzda hergün birbirinden güzel mailler adresinize geliyor. Nerde ne yenir ne içilir? En hesaplı alışveriş nerede yapılır? Bugün çok sıkıldım acaba nereleri gezsem? Kısacası şehirde ne yapmak isterseniz size yol gösteren bir site.

Mutlaka ziyaret edin hoşunuza giden birşeyler bulacaksınız.

16 Kasım 2009 Pazartesi

Goldaş Osmanlı Koleksiyonu: Osmanlı Takıları ile Tarihe Yolculuk

Goldaş'ın özgün tasarım anlayışının en güzel örneklerine sahip Osmanlı Koleksiyonu II, Osmanlı'nın muhteşem tarihi ve kültürünü yansıtan takı ve aksesuarlardan oluşuyor.

Goldaş tasarımcıları, Osmanlı İmparatorluğu'nu bir kez daha takı sanatında yorumlayarak, yepyeni bir Osmanlı Koleksiyonu'na imza atmışlar.Uzun ve zor bir araştırma sürecini kapsayan tasarım serüvenleri boyunca, 600 yıl hüküm süren Osmanlı'nın ihtişamını, zengin kültürünü yeniden gün yüzüne çıkarıp, özgün tasarımlar ortaya koymuşlar.

Osmanlı döneminin takılarda yeniden hayat bulduğu koleksiyonda, Osmanlı mimarisi, padişah tuğraları, savaş aletleri, başlıklar, yazılar ve çini motifleri kullanılmış.Çiçek motifli İznik çini detaylarının yanı sıra Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş ve yükseliş döneminin önemli padişahlarından olan Orhan Gazi, Fatih Sultan Mehmed, Kanuni Sultan Süleyman ve Yıldırım Bayezid'ın tuğralarının kullanıldığı tasarımlar, koleksiyonun dikkat çeken parçalarından.

Jimmy Key Çalışan Bayanları Unutmamış

Jimmy Key her zaman şık görünmek isteyen iş kadınlarına aradıklarını bulacakları yepyeni bir koleksiyon hazırlamış. Jimmy Key’in 2009-2010 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nda yeni bir perspektiften bakarak yorumladığı "The Nobility of Elegance" ile karşınızda.


İş kadını stilini klasik görünümünden çıkarıp daha çarpıcı ve daha zarif bir hale getiren "The Nobility of Elegance" koleksiyonu; dar kesimler, danteller ve sade çizgilerle hem şık hem de asil görünüyor.


BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç