İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

19 Aralık 2009 Cumartesi

Yaş Aralığına Göre Özel Bakım20 ‘li Yaşa Göre Cilt Bakımı:

Bu yaşlarda cildiniz güçlü, pürüzsüz gergindir. Ama alın burun ve ağzın yan taraflarından sivilceler görülür . Genç cildin tek sorunu da budur: Sebum salgıları ve hormonlar henüz düzene girmemiştir. Ölü hücreler ayda 1 kez, yerlerini yenilerine bırakmak üzere, dökülür. Temizlik ve nemlendirme anahtar kelimelerdir.Yaşa göre cilt bakımı için kullanılan kremler, gözeneklerin fazla tıkanmasını önlemek için, hafif olmalıdır.Ayrıca cilt bakımında kullanılan ürünlerin leke bırakmaması amacıyla parfüm içerikli olmaması önemlidir.30 ‘lu Yaşa Göre Cilt Bakımı:

30'lu yaşlarda ufak sorunlar baş gösterir.Kırışıklıklar ortaya çıkar.Cilt yüzeyi eskisi kadar prüzsüz değildir.Bu yaşlarda karma cilt ya da normal cilt hemen kuruyabilir.Uygulamaya geçmeniz gereken cilt bakımı hassas ciltler için hazırlanmış, rahat , dengeleyici maddeler bulunan özel ürünlerle yapılmalıdır.40 ‘lı Yaş Göre Cilt Bakımı :

Cildin yağlanmasını geçiktirmek içi pek çok şey var.40 ‘lı yaşlarda cildin kolajen üretimi giderek azalır.Cilt Bakımı için 40 ‘lı yaşlarda yapılacak ayna önünde 5 dakikalık bir yüz jimnastiği mükemmel sonuç verir.Yaşa göre cilt bakımı için ağızdan alınacak vitamin ve minarellerde alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç