İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

22 Aralık 2009 Salı

Vücut Tipine Göre Gece Elbisesi

Abiye giyimde en önemli şey vücut tipinize göre bir gece elbisesi seçmektir. Dünyanın en ünlü modacısının elinden de çıkmış olsa, vücut tipinize uygun değilse, hiç de sandığınız gibi şık durmayacaktır.

O halde vücut tipine göre nasıl bir gece elbisesi modeli uygun olur. Vücut tipinizi iyi tanırsanız, hangi elbise modellerinin sizi daha orantılı, daha uzun, daha zayıf gösterebileceğini keşfedebilirsiniz. İster armut tipi olun, ister kum saati vücut tipine sahip olun, seçeceğiniz gece elbisenizle davetlerde parlayabilir, yaptığınız doğru seçimle manken tipli diğer kadınlara taş çıkarabilirsiniz. Gece elbisesinde en süslü, en pahalı değil, en bilinçli seçim sizi gecenin şıkı yapacaktır. Bilinçsiz bir seçimle, beğendiğiniz elbise modelleri üzerinizde felakete yol açabilir.
İşte vücut tipleri ve bunlara uygun abiye giyim tüyoları…

* Atletik Vücut Tipi
* Kum Saati Vücut Tipi (Kavisli vücutlar)
* Elma Tipi Vücut (Geniş Karınlı, Dar Kalçalı Vücut Tipi)
* Düz Vücut Tipi
* Armut Tipi (İnce Bel)
* Armut Tipi (Oyuntusuz Bel)

Atletik Vücut Tipi

Atletik vücut tipinin özellikleri:
Geniş omuzlar
Normal veya dolgun göğüsler
Düz bir bel
Dar kalçalar
Uzun, güzel bacaklar

Atletik vücut tipine uygun gece elbisesi seçimi:
Cameron Diaz gibi geniş omuzlar ve dar kalçalarla atletik vücut tipine sahipseniz, kalçalarınızı vurgalayarak üst bedeninizle orantılı gösterecek bir abiye kıyafet modeli üzerinde durmalısınız. Gece elbisenizin üst kısmı mümkün olduğu kadar sade olmalıdır. Elbisenizde süslemeler kullanmak istiyorsanız, bunları elbisenin alt kısmında kullanın. Abiye kıyafetinizin iki parçalı bir model olmasını tercih ediyorsanız, düşük bel etekler iyi bir fikir olabilir. Gece elbisesi giyecekseniz, omuzları ve sırtı açık, dar bir model üzerinizde hoş durabilir.


Omuz bölgenizi daha dar göstermekte fayda var. Straplez elbise veya askılı elbise atletik vücut tipi için daha uygun olur. Elbisenin boynunu ve ense kısmını açık olursa daha iyi olur. Omuzlarınız açık olduğunda daha dar görünecektir.


Straplez elbise geniş omuzlarını daha orantılı gösteriyor ve bu sade ve şık mini gece elbisesiyle dikkatleri güzel bacaklarında topluyor.

Kum Saati Vücut Tipi

Kum saati vücut tipinin özelikleri:
İnce bir kemik yapısı
Dolgun göğüsler
Belirgin, ince bel
Kavisli, yuvarlak, iri kalçalar
Güzel bacaklar

Sımsıkı olmamak koşuluyla, abiye kıyafette bele oturan elbiseler tercih edilmelidir. Kum saati şeklinde bir vücut tipine sahipseniz, kemerler, kuşaklar gece elbisenizde kullanabileceğiniz aksesuarlardır.
Gece elbiseniz için doğru kumaş seçimiyle, kıvrımlı vücut hatlarınızın güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Dökümlü kumaşları tercih etmeniz yerinde olur. Yumuşak bir şekilde dökülen kumaşlar kavislerinizin geniş görünmesini engeller. Özellikle tafta ve benzeri kumaşlardan, vücudunuza yapışan likralı kumaşlardan kaçınmanızda fayda var.


Kum saati vücut tipine sahip olanların abiye kıyafet seçiminde oldukça çok alternatifleri vardır. Tek yapılması gereken, vücuda sımsıkı değil de hafifçe oturan bir elbise seçmek. Bu tür bir gece elbisesi size daha uzun boylu, daha seksi ve sofistike bir görünüm kazandıracaktır. En ideali, hafif süslemeli, tek renk bir gece elbisesi seçmenizdir.Beyonce kum saati tipi vücut hatlarını ön plana çıkaracak müthiş bir straplez gece elbisesi seçmiş. Kum saati tipi kadınlar her zaman seksidir. Bir kadın vücudunun en önemli özelliği kıvrımlı vücut hatlarıdır ve bunlara sahipseniz, bunu vurgulayacak bir abiye kıyafet seçmeniz avantajınıza olacaktır.

Elma Tipi Vücut

Elma tipi vücut özellikleri:
Kalın boyun
Normal veya dolgun göğüsler
Geniş göğüs kafesi
Hafif kambur bir sırt
Kalın bel
Dar kalçalar

Elma tipi vücuda sahipseniz, abiye kıyafet seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk şey boynunuzu daha uzun ve ince gösterecek bir gece elbisesi seçmektir. V yaka elbiseler bunu sağlayacaktır. Göğüs çatalınıza kadar inen derin bir V yaka tercih etmelisiniz. Ayrıca fırfır, fiyonk, dantel, kurdele gibi detayları boyun bölgenizden uzak tutmalısınız. Geniş yakalardan ve yakalarda kontrast renkler kullanmaktan özellikle kaçınmalısınız.
Boynunuz gibi, boyundan kalçalarınıza kadar olan gövdenizi de uzun göstermeniz gerekir. Bunun için, özellikle üst kısmı üzerinize oturan gece elbiselerinden mutlaka kaçınmalısınız. Bu gövdenizi olduğundan daha geniş gösterir. Gövde bölümünde kemer, kuşak gibi bütün detayları aklınızdan çıkarın. Düşük bel modeller gövdenizin uzun görünmesini sağlar. Tüp etekler de aynı şekilde uzun boylu gösterir.Elbisenizde dikey unsurlar varsa, bu da insanların gözlerini yukarı aşağı kaydırır ve ya yüzünüze odaklanmalarını sağlar. Bu şekilde gövdenizin geniş kısımları gözlerden ırak kalır.
Elizabet Hurley elma tipi vücuda sahip en bilindik isimlerden. Bu yüzden abiye kıyafet seçerken derin göğüs dekoltesi olan elbiseleri tercih ediyor. Oldukça cüretkar bir göğüs dekoltesine sahip nefis Versace gece elbisesi çok doğru bir seçim.

Yanlardaki açıklıklar ve göğüs dekoltesi sayesinde ortaya çıkan göz yanılması onu olduğundan daha seksi, daha kıvrımlı vücut hatlarına sahip bir kadın gibi gösteriyor. Bu kadar cüretkar bir elbiseyle ve yanınızda Hugh Grant gibi bir yakışıklı varken olay yaratmamanız mümkün değil elbet!
Derin V yaka, dikey çizgili elbiseler ile özellikle basen bölgesi hafif çan etekler tam elma tipi vücut özelliklerine sahip olanlara göre. Abiye kıyafet seçimi yaparken üst kısmında süsler olmamasına mutlaka dikkat edin.

Armut Tipi


Siz de Jennifer Lopez gibi armut tipi vücuda sahipseniz, abiye kıyafet seçiminizde insanların dikkatini üst bedeninize çekmeniz gerek. Açık yaka elbiselerle boynunuza dikkat çekebilirsiniz. Omuzlarda yatay çizgiye sahip bir gece elbisesi bakışların yukarı aşağı kaymasını engeller.

Armut tipi vücut (İnce Bel) özellikleri:
İnce boyun
Dar omuzlar
Küçük göğüsler
Dar göğüs kafesi
İnce ve kavisli bel
İri kalçalar
Dolgun üst bacaklar

Elbisenizin sadece üst kısmında desenler ve aksesuarlar kullanın. Ancak bu detayları sizi olduğunuzdan daha geniş göstermeyecek şekilde kullanmaya özen gösterin. Ne kadar sade bir gece elbisesi seçerseniz, o kadar zarif ve sofistike görünürsünüz.
Armut ipi vücutlarda omuzları vurgulamak çok önemlidir. Elbisenizde mümkünse küçük vatkalar kullanın. Fakat kısa boyluysanız, vatkaların belli belirsiz olması daha iyi. Basene kadar hafif üstünüze oturan ve basenlerde bollaşan gece elbisesi sizin için uygun olur.
Elbisenizin basenlerinde ve eteklerinde yatay çizgilerden mutlaka kaçının. Biyeler, etek ucu süsleri gibi detaylardan uzak durum. Üstü hafif detaylı, alt kısmı sade bir gece elbisesi tercih edin.Armut tipi vücut (Oyuntusuz Bel) özellikleri:

Dar omuzlar
Küçük göğüsler
Kalın ve oyuntusuz bel
İri kalçalar
Geniş üst bacaklar

Armut tipi vücuda sahipseniz ve beliniz de kalınsa, abiye kıyafet seçiminizde dikkatleri üst bedeninizde yoğunlaştırmalısınız. Açık yaka elbiseler bu konuda yardımcı olacaktır. Omuzlarda yatay çizgiye sahip bir gece elbisesi bakışların yukarı aşağı kaymasını engeller.
Elbisenizin sadece üst kısmında desenler ve aksesuarlar kullanın. Ancak bu detayları sizi olduğunuzdan daha geniş göstermeyeccek şekilde kullanmaya özen gösterin. Ne kadar sade bir gece elbisesi seçerseniz, o kadar zarif ve sofistike görünürsünüz.
Robadan bollaşan elbiseler sizi daha hoş gösterecektir. Göğüs kısmı oturan, robadan genişleyen bir elbise basen kısmınızı saklamanıza yardımcı olacak bir abiye kıyafet seçimi olabilir.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç