İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

20 Aralık 2009 Pazar

Nemlendiricinizi Yaşa Göre Seçin


20-30 yaş: Bu yaş grubunda, normal veya yağlı cilt yapısına sahip olanlarda da cilt kuruluğu görülebilir.Nem eksikliğini giderecek nitelikteki kremler,cilde nüfus ederek koruma sağlar. Ayrıca cildin su dengesini düzelterek cildi canlandırır. Nemlendirici kremlerde bulunan bitkisel yoğunlaşma, hücreler tarafından emilir. Bu da cildin en üst yüzeyi olan epidermise esneklik ve rahatlama kazandırır.

30-40 yaş:25 yaşından sonra cildin doğal nemlendirme mekanizması yavaşlamaya başlar.Donuk , nemsiz, elastikiyetten yoksun bir cilt için kullanılacak nemlendirici kremin yumuşatıcı etkisinin yoğun olması gerekir.Bitkisel lipozomlarla takviye edilmiş nemlendiriciler,30 yaş ve üzeri cilt için uygundur.Bitkisel özlü nemlendiriciler cildin su deposunu uzun süre en uygun düzeyde tutarak nemlilik sağlar.

40-50 yaş: Giderek daha da kuruyan ve doğal nemini kaybeden cildin,derinlemesine nemlendirilmeye ihtiyacı vardır.Limon,salatalık ve çiçek özlü kremler, cilt hücrelerine nüfus ettiklerinde en az 8 saat boyunca nemlilik ve esneklik sağlarlar.Bu tür kremlerin kullanılması,cildin nem kazanma sürecini hızlandırır.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç