İzleyiciler

Bize Ulaşmak İsterseniz

fashionwithsisters@hotmail.com

Beğendiysen Durma Paylaş

BloXoo

Instagram

23 Aralık 2009 Çarşamba

KARMA CİLTLER İÇİN DOĞAL TEMİZLEME SÜTLERİ VE HAZIRLANIŞI1.Formül: 1 küçük veya orta boy salatalık, 1 çay bardağı süt.               
Yapımı : Salatalık ince bir şekilde rendelenir, süt ile karıştırılıp beş dakika hafif ateşte kaynatılır.Soğuyunca süzülüp şişeye konur. Buzdolabında 1 hafta dayanır.
2.Formül : Dört çorba kaşığı patates suyu , 1/2 bardak süt.
Yapımı : 1/2 patates soyulup dilimlenir, haşlandıktan sonra süzülür . ( bunu patates haşladığınız her seferde yapabilirsiniz ) Soğuyunca gereken miktarda süte katılıp karıştırılır. Şişeye konulup buzdolabında saklanır. Kullanmadan önce mutlaka çalkalanmalıdır.
3.Formül : 2-3 tatlı kaşığı su , bir tatlı kaşığı bal , 1/2 bardak süt , bir yumurta sarısı
Yapımı : Bal , içinde eriyebileceği kadar su ile hafif ateşte benmari usulü ısıtılıp karıştırılır , ateşten alınır. İçine önce süt , sonra yumurta sarısı katılır. Karışım düzgün bir kıvam alınca şişeye aktarılır , buzdolabında saklanır. Cildi besleyen , düzgünleştiren , yumuşatan bu sarımtrak süt , her cilde tavsüye edilir.
4.Formül : 2 çorba kaşığı olgunlaşmış şeftali ( kabuğu soyulmuş , dilimlenmiş ) 1/2 bardak süt
Yapımı : Şeftali sütün içine konup 8 saat bekletilir. Sonra süzülüp şişeye konur , buzdolabında saklanır.Süt süzüldükten sonra şeftali parçaları yüze yayılmalı , bu cilt için nemlendirici bir maske yerine de geçer.
5.Formül : Bir salatalık , bir bardak su , iki tstlı kaşığı badem yağı
Yapımı : Salatalık rendelenip su dolu bir kabın içinde hafif ateşte 15 dakika kaynatılır. Soğuyunca süzülüp badem yağı katılır. Buzdolabında saklanır.

Hiç yorum yok:

BAKMAZSAM OLMAZ

Blog Arşivi

sayaç